Witamy na stronie internetowej Szkoły Podstawowej

im. Marii Konopnickiej w Dobrzyniu nad Wisłą!

sowa ok

DD1

Zesłanie Ducha Świętego

Owoce i Dary Ducha Świętego (pdf.io) Zbliża się bardzo ważna uroczystość – Zesłanie Ducha Świętego. Uczniowie mieli wykonać pracę, jako zadanie domowe. Przepięknie wykonał ją Szymon Struś z klasy 5a.
Sami zobaczcie. Gratuluję!
Elżbieta Bukowska

 

Dzień Matki

dzien matki  „Żadna mądrość, której możemy nauczyć się na ziemi, nie da nam tego, co słowo i spojrzenie matki” (Wilhelm Raabe)

Dzisiaj wielkie święto- naszych Kochanych Mam! W tym roku Mamy szczególnie zasługują na podziękowania: za Wasz trud, poświęcony czas, zaangażowanie, ciepłe spojrzenie, zrozumienie, siłę, za bezwarunkową miłość – DZIĘKUJEMY!

Laurką dla wszystkich Mam niechaj będą utwory muzyczne „List do matki” i „Nie ma jak u mamy” w wykonaniu uczennic klasy Va naszej szkoły– Wiktorii Kalinowskiej i Anny Skibińskiej, które do występu przygotował p.Maksymilian Rzekoński.

Dziękujemy Państwu Barbarze i Piotrowi Kalinowskim, których dom wczoraj zamienił się w studio nagraniowe.

DROGIE MAMY- DOBRZE, ŻE JESTEŚCIE!!!

szkola muzyczna

Dni wolne od zajęć dydaktyczno –wychowawczych

16.06.2020r. /środa/
17.06. 2020 r. /czwartek/
18.06. 2020 r /piątek/-w tych dniach jest egzamin ósmoklasisty, 
oraz 12.06. 2020 r. /piątek/

Podstawa prawna:

Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej w sprawie organizacji roku szkolnego  z dnia 11 sierpnia  2017 r. (Dz.U. z 2017 r. poz. 1603).

Podczas egzaminów klas ósmych uczniowie niezdający egzaminu mają dni wolne od zajęć dydaktyczno- wychowawczych. W tych dniach Uczniowie nie przychodzą do szkoły, a Nauczyciele nie prowadzą lekcji zdalnych.

Nie są to jednak dni wolne od pracy. Nauczyciele w tych dniach są członkami zespołów nadzorujących przebieg egzaminów.

men2men1

men4men31

 

men5men6

 Schowek01

Informacja

Wszystkie dzieci, których rodzice złożyli lub przesłali drogą elektroniczną dokumenty rekrutacyjne, zostały zakwalifikowane do pierwszej klasy i oddziału przedszkolnego. Rodzice kandydatów do pierwszej klasy oraz do oddziału przedszkolnego proszeni są o złożenie oświadczenia woli w terminie do 30.04.2020 r.

Skan, zdjęcie wypełnionego oświadczenia woli lub samodzielnie napisane oświadczenie o potwierdzeniu woli przyjęcia dziecka do szkoły należy przesłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub poprzez kontakt sms /numer telefonu 696050317/.

Więcej…

Zapraszamy na wirtualne wycieczki, a także quizy, kolorowanki, układanki przygotowane przez Urząd Marszałkowski

Wirtualna wycieczka po kujawsko-pomorskich parkach krajobrazowych, podróż po regionie śladem Fryderyka Chopina, ciekawostki o zabytkach i atrakcjach turystycznych, a także quizy, kolorowanki i układanki - nauka poprzez zabawę to nasza propozycja dla dzieci i młodzieży szkolnej pozostających w domach ze względu na epidemię. Gry edukacyjne udostępniamy na stronie internetowej gry.kujawsko-pomorskie.pl

- Kujawsko-pomorski portal zawierający gry edukacyjne to szczególnie dziś doskonały sposób na zabawę połączoną z nauką dla przedszkolaków i młodszych uczniów, którzy przy okazji chłoną wiedzę o naszym województwie. Wspólna gra niech będzie okazją, by miło i efektywnie spędzić czas, a przy tym poznać nasz region na nowo - mówi marszałek Piotr Całbecki

Portal gry.kujawsko-pomroskie.pl powstał kilka lat temu na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego. Zapraszamy w nim do zabawy online, podczas której dzieci i młodzież zdobywają i poszerzają wiedzę o Kujawach i Pomorzu. 

Jedną z naszych propozycji jest wirtualna wycieczka po parkach krajobrazowych. Możliwość wyboru poziomu trudności w grze sprawia, że jest ona interesująca zarówno dla młodszych, jak i starszych uczestników zabawy. Poruszając się po internetowej planszówce, poznajemy walory przyrodnicze parków krajobrazowych, m.in. gatunki zamieszkujących je zwierząt i wyjątkową roślinność, a także legendy i podania.

Ciekawą formą zabawy jest wycieczka po naszym regionie szlakiem Fryderyka Chopina. Wcielając się w postać młodego pianisty poznajemy miejscowości, które zwiedział oraz miejsca, gdzie znajdują się pamiątki po nim i jego bliskich. Jednym z takich miejsc jest Szafarnia w powiecie golubsko-dobrzyńskim, gdzie mały Fryderyk spędzał wakacje, a w której obecnie znajduje się Ośrodek Chopinowski.

Na portalu zamieściliśmy również układanki, dzięki którym uczniowie poznają powiaty województwa kujawsko-pomorskiego oraz lokalne atrakcje turystyczne. Są tu też kolorowanki, układanki i quizy sprawdzające zdobytą w takcie zabawy wiedzę o regionie.

Czytaj także:

 *   Uczymy historii on-line - portal edukacyjny o zbrodni pomorskiej https://www.kujawsko-pomorskie.pl/informacje-prasowe/35534-uczymy-historii-on-line-portal-edukacyjny-o-zbrodni-pomorskiej