Drodzy Rodzice, Drodzy Uczniowie!

20 marca 2020 roku Ministerstwo Edukacji Narodowej wydało dwa nowe rozporządzenia regulujące prowadzenie kształcenia na odległość w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania szkół i placówek oświatowych oraz określające zasady prowadzenia nauczania na odległość, a także oceniania i klasyfikowania uczniów. Nowe przepisy będą obowiązywały od 25 marca 2020 r. do 10 kwietnia 2020 r.

Nauczanie zdalne jest wyzwaniem dla dyrektora, nauczycieli, rodziców i uczniów.

Wszyscy nauczyciele realizują programy nauczania zgodne z podstawą programową danego przedmiotu – zmienia się tylko miejsce pracy- jest to dom. Będziemy skupiać się na przekazywaniu najważniejszych treści oraz korzystać z rekomendowanych materiałów, stron, platform edukacyjnych, zaleceń MEN.

Przeżywamy czas społecznej kwarantanny, rozumiemy, że nie każdy ma dostęp do komputera, internetu czy drukarki. Jest wiele ograniczeń, ale uda nam się dotrzeć do każdego z Was.

Drodzy Rodzice, prosimy o stały kontakt z Wychowawcą, o informację zwrotną, jak dzieci radzą sobie z ilością zadań. Aby nie obciążać zbyt mocno uczniów- modyfikujemy nieco plan zajęć, o czym poinformują Państwa Wychowawcy. Proszę pamiętać, że najważniejsza jest systematyczna praca dziecka.

Informuję, że z każdym nauczycielem możecie się skontaktować mailowo. Mój adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Adresy nauczycieli- są analogiczne do mojego: imięTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Życzę wszystkim zdrowia i wytrwałości.

Jeśli to możliwe- ZOSTAŃMY W DOMU! Nasze decyzje mogą uratować czyjeś życie, wiele żyć…

Aleksandra Nowak