VI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.

20160930 103104  30 września w naszej szkole obchodziliśmy VI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Przez cały tydzień w całej szkole można było zobaczyć wiszące wszędzie przykłady działań, plakaty mówiące o zbliżającym się Dniu Tabliczki Mnożenia oraz przypominające jej powtórzenie.

 

   W Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia sprawdzana była. „Tabliczkowa wiedza” w niecodzienny sposób – podczas krótkich egzaminów z tabliczki mnożenia. Egzaminatorami byli wybrani uczniowie klas IV i V. Osoba pytana, losowała karteczkę z 5 przykładami tabliczki mnożenia, a na odpowiedź miała dosłownie chwilę. Za prawidłowe podanie wyników uczniowie otrzymywali odznakę ,,Experta Tabliczki Mnożenia” oraz lizaka. Na górnym korytarzu dostępne też były różne gry matematyczne, w które można było grać na wszystkich przerwach. Okazało się, że większość uczniów naszej szkoły dobrze zna Tabliczkę Mnożenia.