VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

IMG 20170928 124215  28 września w naszej szkole obchodziliśmy VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Przez cały tydzień w szkole można było zobaczyć wiszące przykłady matematycznych działań, plakaty mówiące o zbliżającym się Dniu Tabliczki Mnożenia oraz przypominające jej powtórzenie.

 

W Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia sprawdzana była. „Tabliczkowa wiedza” w niecodzienny sposób – podczas krótkich egzaminów z tabliczki mnożenia. Egzaminatorami byli wybrani uczniowie klas IV. Osoba pytana, losowała karteczkę z 5 przykładami tabliczki mnożenia, a na odpowiedź miała dosłownie chwilę. Za prawidłowe podanie wyników uczniowie otrzymywali odznakę ,,Experta Tabliczki Mnożenia” oraz lizaka. Okazało się, że większość uczniów naszej szkoły dobrze zna Tabliczkę Mnożenia.