Konkursy w Chalinie

telefon 1 279 20 października 2017r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w międzyszkolnych konkursach, zorganizowanych -w związku z obchodami Dnia Patrona- przez Szkołę Podstawową im. Polskich Noblistów w Chalinie.
 Byliśmy świadkami pięknych występów artystycznych, „obertas” odtańczony w barwnych strojach przez starszych uczniów szkoły wzbudził wiele emocji i wywołał niemały aplauz wśród publiczności.

 Świętowanie Dnia Patrona ze społecznością chalińską było dla nas ogromną przyjemnością, tym bardziej że każdy uczeń miał szansę wykazać się w różnych dziedzinach- okazało się, że taki mały, taki duży może… artystą być! Bo każdy mógł znaleźć coś dla siebie: starsze uczennice wykazały się w recytacji fragmentów „Chłopów” oraz w redagowaniu listu do Władysława Reymonta, zaś młodsi trzecioklasiści- zilustrowali wybraną porę roku po wysłuchaniu fragmentów Reymontowskiej powieści.
 Uczniowie naszej szkoły wrócili z pięknymi dyplomami i nagrodami, które wręczała im Pani Wiceburmistrz- Marzena Niekraś, reprezentująca pana Burmistrza Jacka Waśko, który objął patronatem poniższe konkursy. Oto zestawienie uczestników konkursów:

 

Imię i nazwisko uczestnika konkursu

Imię i nazwisko opiekuna

Konkurs Literacki dla klas IV-VII oraz klas gimnazjalnych „List do Władysława Reymonta”

ALEKSANDRA KOPROWSKA- kl. IIa
II miejsce

Aleksandra Nowak

Konkurs Recytatorskidla klas IV -VII oraz klas gimnazjalnych
„Proza Władysława Stanisława Reymonta”

JOWITA GÓRSKA- kl. VIIa
II miejsce

PATRYCJA KWAPIŃSKA- kl. VIIa
III miejsce

ALEKSANDRA KOPROWSKA- kl. IIa
III miejsce

Aleksandra Nowak

Konkurs Plastyczny dla klas III szkół podstawowych

MAJA LEWANDOWSKA- kl. IIIb
I miejsce

ZUZANNA WASIOŁEK-kl. IIIc
II miejsce

VIKTORIA KALINOWSKA- kl. IIIa 
dyplom za udział

Iwona Balcerowska

Małgorzata Krajewska

Marzanna Różańska

Wszystkim uczestnikom konkursów serdecznie gratulujemy!!!

Na szczególne wyróżnienie zasługuje postawa uczennicy z kl. VIIa - Jowity Górskiej, która mimo choroby i nieprzespanej nocy- stawiła się w asyście Mamy na konkurs. Siła determinacji i charakteru uczennicy oraz zaangażowanie Rodzica-godne uznania- sprawiły, że bladziutka Jowitka przepięknie deklamowała fragment „Chłopów” z tomu „Jesień”. Brawo!

Dziękujemy i zachęcamy do brania przykładu z takich postaw Uczniów i Rodziców.