XIII SYMPOZJUM NAUKOWE

20171025 120501W środę- 25 października 2017r.- uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w XIII SYMPOZJUM NAUKOWYM Zespołu Szkół w Dobrzyniu nad Wisłą. Hasłem przewodnim sympozjum był temat niezwykle aktualny, mianowicie: „Jasne i ciemne strony Internetu- nieuczesanych myśli kilka”.

Trzecioklasiści wraz z Dyrektorem- p.Dariuszem Kłobukowskim, z opiekunami- p.Dominikiem Turkiewiczem i p.Aleksandrą Nowak- zostali ciepło przywitani przez Panią Dyrektor, nauczycieli oraz uczniów Zespołu Szkół. Po spektaklu profilaktycznym pt. „Internet to nie wszystko”, wysłuchaliśmy niezwykle pouczającej prelekcji- było to spojrzenie psychologa, dr Anny Grabowskiej- Dąbek na temat ciemnych stron internetu. Następnie młodszy aspirant Małgorzata Małkińska i aspirant Krzysztof Worek wygłosili prelekcję na temat cyberprzemocy i jej następstw prawnych. Nie zabrakło również prezentacji multimedialnej, przygotowanej przez młodzież Zespołu Szkół w Dobrzyniu nad Wisłą, pt. „Jasna strona Internetu”.

Kolejnym punktem programu był spektakl- „Sąd nad Internetem”, w którym gościnnie wystąpili uczniowie i nauczyciele naszej placówki oraz ze Szkoły Podstawowej z Krojczyna. W roli sędzi zobaczyliśmy polonistkę z Zespołu Szkół- p.Zofię Jagiełło, w prokuratora wcieliła się polonistka naszej szkoły- p.Aleksandra Nowak, zaś rola adwokata przypadła wicedyrektor SP z Krojczyna- p.Agnieszce Bielickiej. Świadkami podczas rozprawy byli: pedagog naszej szkoły p.Dorota Gładkowska, która wcieliła się w postać piosenkarki Martyny Zenoniuk, Zuzanna Czachorowska-  uczennica kl. VIIa- w roli pani profesor, gimnazjalista Dawid Maciakiewicz z kl. IIa- pracownik firmy komputerowej, lekarz- w tej roli Grzegorz Górniewicz z Zespołu Szkół. Ostatecznie Internet- Patryk Kalmin- został uniewinniony, gdyż jak słusznie zauważyła sędzia: „nie może on odpowiadać za błędy użytkowników”.
Po burzliwej rozprawie sądowej wszyscy uczestnicy sympozjum zostali zaproszeni na pyszny obiad, po którym wysłuchaliśmy młodych talentów wokalnych.
Następnie uczniowie udali się na warsztaty fotograficzne, kulinarne, barmańskie, cukiernicze, szachowe, muzyczne, astronomiczne, psychologiczne, sportowe Zumby bądź informatyczne. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie.
Dla najbardziej wytrwałych przewidziano także występ kabaretu „Weźrzesz”.

Dziękujemy serdecznie Pani Dyrektor, Nauczycielom oraz Uczniom Zespołu Szkół w Dobrzyniu nad Wisłą za serdeczne przyjęcie oraz możliwość uczestniczenia w bogatym programie sympozjum! Gratulujemy świetnie zorganizowanej uroczystości!