XVI seminarium uczniowskie

IMG 20171122 125727  22 listopada uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XVI SEMINARIUM UCZNIOWSKIM pt. „Szkice do pejzażu artystycznego, literackiego Kujaw i Ziemi Dobrzyńskiej- o kulturotwórczej roli artystów, pisarzy, petów Naszego Regionu”. Spotkanie odbyło się w Kujawskiej Szkole Wyższej we Włocławku- w ramach VIII Festiwalu Nauki, Kultury i Przedsiębiorczości. Po otwarciu seminarium przez rektora uczelni- prof.nadzw. dr. hab. Stanisława Kunikowskiego, słowo wstępne wygłosił niezastąpiony prof. nadzw. dr Adam Wróbel.

 

Następnie każda z zaproszonych ośmiu szkół przedstawiła swoją prezentację. Prelegenci z naszej szkoły: Patrycja Kwapińska, Jowita Górska, Zuzanna Czachorowska, Natalia Jankowska, Natalia Stanna, Aleksandra Koprowska, Juliusz Niekraś, Kinga Kraśnicka, Maria Trukawka i Bartłomiej Czarnecki przedstawili referat pt. „Wisła i Nawojka- dwie bohaterki Dobrzynia”. Prezentację multimedialną, promującą Dobrzyń nad Wisłą, przygotował Julek Niekraś. Wwystąpieniach uczniówniezabrakło również wierszy naszej lokalnej poetki Zofii Czyżyńskiej- pięknie deklamowali je Natalia Stanna, Maria Trukawka oraz Bartłomiej Czarnecki.Były też ludowe przyśpiewki- tutaj talentem wykazały się Jowita Górska, Kinga Kraśnicka i Zuzanna Czachorowska.Dziewczęta pięknie zaśpiewały ludową piosenkę o dobrzyńskich chłopakach.

Wszystkim prelegentom dziękujemy za trud włożony w przygotowanie wystąpień i gratulujemy udanych prezentacji.

Uczniów przygotowała p. Aleksandra Nowak.