Uroczyste zakończenie Roku Szkolnego 2017/ 2018

PANO 20180622 091330Tak iść jak ty i siać, i siać, i siać.
O siewco wiecznie wierzący w zapłatę
I niepamiętny mozołów daremnych!
Rozrzucać, dzieło spełniając owocne,
I mieć ufnością, jak ty serce mocne!
Rzucając ziarno pośród pól kobierca
Ruchem, jak gdybyś czerpał wprost ze swego serca!
(Leopold Staff)

IMG 20180622 100420  W piątek 22 czerwca 2018r. uczniowie Szkoły Podstawowej im. M. Konopnickiej w Dobrzyniu nad Wisłą wraz z oddziałami gimnazjalnymi uczestniczyli w uroczystym zakończeniu roku szkolnego 2017/ 2018.Uroczystość po raz ostatni prowadził Dyrektor szkoły- Pan Dariusz Kłobukowski. W tym ważnym dniu- oprócz uczniów- przybyli do szkoły zaproszeni goście: Burmistrz Miasta i Gminy w Dobrzyniu nad Wisłą- Pan Jacek Waśko, Proboszcz parafii- ks. Henryk Lewandowski, Przewodnicząca Rady Rodziców- Pani Joanna Balcerowska oraz Rodzice, Wychowawcy i Nauczyciele.


Pan Dyrektor wręczył świadectwa z czerwonym paskiem oraz nagrody książkowe uczniom, którzy wypracowali średnią ocen- co najmniej 4,75. Byli też uczniowie, którzy z rak Pana Dyrektora otrzymali dyplomy i nagrody za wzorową frekwencję, wybitne osiągnięcia sportowe lub udział w różnych konkursach. Wyróżniono też uczniów Złotą Tarczą oraz Srebrnymi Tarczami- za wysokie wyniki w nauce, ale również za bohaterskie czyny. 
Wszyscy nagrodzeni- z poszczególnych klas- zostali uwiecznieni na zdjęciach poniżej.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

W trakcie uroczystego zakończenia roku szkolnego Pan Burmistrz- Jacek Waśko- wyrażając słowa uznania, podziękował Panu Dyrektorowi za wysiłek włożony w kierowanie szkołą. Również Ksiądz Proboszcz Henryk Lewandowski podkreślił, jak ważną rolę pełnił Pan Dyrektor.
Następnie Pani Wicedyrektor Maria Pruchniewska w imieniu całej społeczności szkolnej pożegnała przechodzącego na emeryturę Pana Dyrektora Dariusza Kłobukowskiego oraz podziękowała mu za owocną współpracę. Podkreśliła, że był to trudny rok m.in. z uwagi na reformę edukacji, połączenie dwóch placówek czy integrację dwóch rad pedagogicznych. Na końcu pożegnania głos zabrały w imieniu uczniów- Oliwia Kłobukowska oraz Oliwia Maciakiewicz:

Kohelet mawiał: „Wszystko ma swój czas…”

Coś się kończy, coś zaczyna. Dla nas zaczną się wakacje – czas odpoczynku i zabawy – skończył się czas wytężonej pracy i realizacji nowych zadań.

Dla Pana Dyrektora Dariusza Kłobukowskiego - który po 32 latach pracy w oświacie, w tym 16 na stanowisku dyrektora - kończy się etap całodobowej troski o szkołę, zaczyna się czas odpoczynku…

Dziś wszyscy chcemy wyrazić naszą wdzięczność Panu Dyrektorowi, który przez wiele lat swojej nauczycielskiej, później dyrektorskiej pracy zawsze służył innym ludziom i szczytnym celom, dzięki któremu wszyscy doznaliśmy prawdziwego dobra i szczerej akceptacji. Dziękujemy Ci, nauczycielu, wychowawco, przewodniku, za uczucia, które z życzliwą siłą działania wiele w nas zmieniły.
Szanowny Panie Dyrektorze!
Wszyscy uczniowie naszej szkoły pragną dziś pożegnać Pana i podziękować za wieloletnie zaangażowanie w naszą edukację i wychowanie. Przez wiele lat kierował Pan szkołą, a będąc jej dyrektorem podejmował wiele trudnych decyzji.
Praca z dziećmi, młodzieżą to ciężkie i odpowiedzialne zadanie. Dziękujemy za każdy dzień spędzony z nami, chociaż czasami nie było łatwo. Dziękujemy Panu za cierpliwość i wyrozumiałość, za to, że pomagał nam Pan w trudnych chwilach i za to, że czuliśmy się tu bezpiecznie. Chcemy podziękować za uśmiech, za dobre słowo, za wiedzę. Dziękujemy za możliwość udziału w wycieczkach, dyskotekach, przeróżnych uroczystościach cyklicznych.
Wszystko to niech splata się w piękne wspomnienia, które będą towarzyszyć Panu na zasłużonej emeryturze. Życzymy, aby spełniły się wszystkie Pańskie plany i marzenia, aby nie opuszczała Pana pogoda ducha, aby znalazł Pan czas dla siebie, na realizację swoich pasji, bojak mawiał ks. Jan Twardowski „Kiedy wydaje się, że wszystko się skończyło, wtedy dopiero wszystko się zaczyna…”.

„Wdzięczność jest pamięcią serca”, dlatego raz jeszcze z całego serca dziękujemy za te wszystkie lata, które Pan nam poświęcił.

Wraz z Panem Dyrektorem na zasłużoną emeryturę odeszli: Pan Dariusz Spryszyński– Wicedyrektor Szkoły Podstawowej im. M. Konopnickiej w Dobrzyniu nad Wisłą oraz Pani Ewa Górczyńska– starsza woźna. W tym roku żegna się też z naszą szkołą Małgorzata Dwórznik- nauczycielka języka angielskiego. Dziękujemy! Życzymy powodzenia na innej drodze, innym szlaku…

Wdzięczni uczniowie, koleżanki i koledzy
Szkoły Podstawowej im. M. Konopnickiej
w Dobrzyniu nad Wisłą