Konkurs „Kodujemy w Języku Scratch”

DSC 5436  W piątek 17 maja 2019 r. o godzinie 14:15 w Zespole Szkół Elektrycznych we Włocławku nastąpiło uroczyste wręczenie nagród w XIX edycji konkursu informatycznego pt. "KODUJEMY W JĘZYKU SCRATCH".

Tegoroczna edycja konkursu cieszyła się dużym zainteresowaniem. Nadesłano 37 prac, z których komisja konkursowa w składzie: Karolina Augustyniak i Radosław Zawacki  wyłoniła zwycięską trójkę oraz pięcioro wyróżnionych.

Czytaj więcej...

Konkurs "Odzyskana zabawka"

IMG 5760  W dniu 14.05.2019r. w Szkole Podstawowej w Krojczynie odbyło sie uroczyste ogłoszenie wyników międzyszkolnego konkursu plastyczno- konstrukcyjnego "Odzyskana zabawka". Konkurencja była bardzo duża, a uczestnicy wykazali sie imponująca inwencją twórczą.

Czytaj więcej...

Test trzecioklasisty

20190514 080301  W poniedziałek i wtorek- 13- 14 maja nasi trzecioklasiści przystąpili do pierwszego ważnego testu w swojej edukacji. Przez dwa dni trudzili się nad zadaniami z języka polskiego i matematyki. Pani dyrektor Aleksandra Nowak przed rozpoczęciem testu- dodała uczniom otuchy i życzyła powodzenia.

Czytaj więcej...

Rozgrywki - dwa ognie

IMG 5172  W czwartek- 9 maja- klasy drugie i trzecia uczestniczyły w międzyszkolnych rozgrywkach sportowych zorganizowanych w Szkole Podstawowej im. Noblistów Polskich w Chalinie.

Klasa III zajęła III miejsce, zaś klasa II - IV miejsce. Każda drużyna otrzymała z rąk pani dyrektor Marzeny Marczewskiej- Brzeskiej puchar i dyplom. Gratulujemy!

Czytaj więcej...

XXV Diecezjalny Konkurs Biblijny

ela 264 10 maja w Grudusku został rozstrzygnięty XXV Diecezjalny Konkurs Biblijny „Ewangelia wg św. Łukasza” dla uczniów klas V – VIII Szkół Podstawowych i III klas Gimnazjum.

Nasza uczennica Natalia Siwkowska ucz. klasy VII A otrzymała tytuł finalisty. Mimo że etap był bardzo trudny Natalia zdobyła 44 punkty na 50 możliwych. To wielki sukces . Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Czytaj więcej...

„Potyczki Matematyczne”

IMG 20190516 095854  W czwartek - 16.05.2019r.- w Szkole Podstawowej w Skępem odbył się międzyszkolny konkurs matematyczny „Potyczki Matematyczne” pod patronatem Burmistrza miasta i gminy Skępe.

W konkursie brało udział dziewięć trzyosobowych drużyn szóstoklasistów. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klasy Via: Natalia Żuchowska, Michał Jędrzejewski oraz Szymon Pączkowski. Zajęliśmy VI miejsce. Było to ciekawe doświadczenie. Uczestnikom gratulujemy serdecznie!!!

Czytaj więcej...

Podest do kotłowni

IMG 5758  Serdecznie dziękujemy radnemu Marcinowi Żurawskiemu z Chalina za ufundowanie podestu do kotłowni, co znacznie ułatwi pracę panom konserwatorom. Cieszymy się, że możemy liczyć na bezinteresowną pomoc.
Jesteśmy bardzo wdzięczni za okazane wsparcie. Jeszcze raz- DZIĘKUJEMY i życzymy wszelkiej pomyślności!!!

Czytaj więcej...

"Sto książek na stulecie Niepodległości"

20190424 13273  W związkuz organizowaną przez szkołę akcją "Sto książek na stulecie Niepodległości"  zostały zakupione książki, które wzbogaciły księgozbiór biblioteki. 

Rolety sale 29 i 30

IMG 5169  Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców za ufundowanie rolet do sal 29 i 30. Nauka w tych klasach będzie teraz dużo przyjemniejsza. Zakup był możliwy dzięki środkom zebranym przez rodziców podczas balu karnawałowego.

Czytaj więcej...

„Wolność nasza wiosenna- 3 maja 1791”

5cc49257d5ce7 p  25 kwietnia 2019 roku w auli Zespołu Szkół im. Związku Młodzieży Wiejskiej w Dobrzyniu nad Wisłą z okazji 228 Rocznicy Uchwalenia Konstytucji odbyło się przedstawienie teatralne „Wolność nasza wiosenna- 3 maja 1791”. Scenariusz spektaklu napisał ks. Sebastian Krupniewski, a w role występujących wcielili się uczniowie Szkoły Podstawowej im.Marii Konopnickiej w Dobrzyniu nad Wisłą. Uczniów przygotowali nauczyciele: p.Anna Masztakowska-Struś, p.Sylwester Struś i ks.Sebastian Krupniewski. Przygotowana sceneria odzwierciedlała ówczesne czasy, dotyczyła obrad Sejmu Czteroletniego, spisków i wielu wahań naszego monarchy: króla Stanisława Augusta Poniatowskiego, który dzięki wsparciu wiernych patriotów zdołał przygotować i wprowadzić pierwszą w Europie, a drugą na świecie konstytucję.

Czytaj więcej...

POWIATOWY KONKURS BRD (BEZPIECZEŃSTWO W RUCHU DROGOWYM)

IMG 2226  Czy w sobotę można miło spędzić czas w szkole? Otóż tak!

I uczniowie, i nauczyciele, i zaproszeni goście 27 kwietnia 2019r. o godz. 9.00  przybyli do naszej szkoły, ponieważ w tym roku właśnie u nas odbyły się powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Konkursu Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla uczniów w dwóch kategoriach wiekowych: 10-12 lat oraz 13 lat i starsi.

Czytaj więcej...

Dzień otwarty w Zespole Szkół w Dobrzyniu nad Wisłą

DSCN0224  W czwartek- 25 kwietnia 2019 roku- uczniowie naszej szkoły mieli możliwość uczestniczyć-  na zaproszenie Zespołu Szkół w Dobrzyniu nad Wisłą, w DNIU OTWARTYM. Uczniowie klas VIII i III gimnazjum mieli możliwość zapoznania się z ofertą szkoły. Nauczyciele przedstawili zaplecze praktyczne dla kierunku technik rolnik, jak również pracownie gastronomiczne przygotowane dla uczniów uczących się w technikum żywienia. Dla absolwentów SP planowane jest utworzenie Liceum Pożarniczego.

Czytaj więcej...

I co dalej…

 Dla uczniów klas trzecich gimnazjum i ósmych nadeszły chwile wytchnienia. Sześć dni egzaminów za nami – trzecioklasiście zmagali się w dniach 10 - 12 kwietnia, zaś ósmoklasiście 15 – 17 kwietnia.

Bardzo dziękujemy Radzie Rodziców, która każdego dnia egzaminów troszczyła się, by zdający zjedli w szkole pyszne śniadanie. Oczywiście Zarząd Rady Rodziców przekazał środki finansowe na przygotowanie posiłku dla uczniów. DZIĘKUJEMY!!!

Przed uczniami najstarszych klas w szkole kolejne wyzwanie- podjęcie decyzji co do wyboru szkoły średniej. Dylematy na pewno są duże, niektórym z pewnością pomogły Targi Edukacyjne, które odbyły się w ZST w Lipnie w dniach 4- 5 kwietnia 2019r. W tym miejscu serdecznie dziękujemy Staroście Powiatu Lipnowskiego – p. Krzysztofowi Baranowskiemu, który zgodził się pokryć koszty transportu – uczniowie klas III i VIII nie ponosili żadnych nakładów finansowych w związku z wyjazdem do Lipna.

Z kolei 25 kwietnia 2019r.- w czwartek- Dyrektor Zespołu Szkół im. Związku Młodzieży Wiejskiej w Dobrzyniu nad Wisłą- p. Katarzyna Piątkowska - zaprasza trzecioklasistów i ósmoklasistów na Dzień Otwarty. To bardzo dobra okazja, by zapoznać się z ofertą sąsiedniej szkoły.

Egzamin ósmoklasisty

20190417 111447  Trzy dni egzaminów ósmoklasistów za nami….

Zatem czekamy na wyniki – do 14 czerwca 2019r.

Czytaj więcej...

Pierwszy dzień egzaminów ósmoklasistów za nami…

20190415 085321  29 uczniów przystąpiło dziś do pierwszej części egzaminu- z języka polskiego. Okazało się, że strach ma wielkie oczy: zdając byli mile zaskoczeni, bo na teście pojawiły się zagadnienia, dotyczące znajomości „Małego księcia” Antoine’a de Sain Exupery’ego. Ósmoklasiści mogli wybrać dłuższą formę wypowiedzi pisemnej: rozprawka albo opowiadanie. Słowem- nastroje po egzaminie pozytywne. Oby wyniki były równie satysfakcjonujące! ;-)

Jutro zmagania z matematyką…

Czytaj więcej...

Alpakoterapia, jazda konna i „Misja w Afganistanie”

IMG 5104  Dnia 8 kwietnia 2019r w naszej szkole odbyły się zajęcia alpakoterapii. Zorganizowana została jazda konna oraz prelekcja pt „Misja w Afganistanie” z udziałem byłego wojskowego.

Alpaki uwielbiają towarzystwo dzieci i dorosłych, wzbudzają dużo pozytywnych emocji. Obcowanie z nimi na pozytywny wpływ na zdrowie, dlatego terapie z ich udziałem działają cuda. Największą moc ma w tym przypadku dotyk, który uwalnia endorfiny, czyli hormony szczęścia, uspokaja i powoduje rozluźnienie, co z całą pewnością widać było na twarzach naszych podopiecznych.

Czytaj więcej...

Grupa artystyczna „Rekonstrukto” – pokaz historyczny
„Ku Niepodległej”

IMG 4848  27 marca uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w pokazie historycznym „Ku Niepodległej”. Żywa lekcja historii przedstawiła niepodległościowe dążenia Polaków walczących  o wolność naszego kraju.

Czytaj więcej...

Dni Otwarte.

IMG 4763  W sobotę 23 marca 2019 roku gościliśmy w naszej szkole przyszłych "zerówkowiczów" i "pierwszaków". Zorganizowaliśmy Dni Otwarte, aby dzieci wraz z rodzicami mogły zobaczyć szkołę i poznać nauczycieli, którzy przygotowali moc atrakcji, m.in.: spektakl "Czerwony Kapturek", mobilne planetarium, zabawy ruchowe, pieczenie ciasteczek, doświadczenia przyrodnicze, zajęcia plastyczne, malowanie twarzy i wiele innych atrakcji. Dziękujemy za obecność i zapraszamy we wrześniu.

Czytaj więcej...

Wiosna, cieplejszy wieje wiatr...

IMG 4594  W piątek 22 marca 2019 roku uczniowie i nauczyciele naszej szkoły przywitali WIOSNĘ. Klasy przygotowały piosenki i skecze, a także prezentowały "Marzanny ". Okazję, żeby się wykazać mieli również wychowawcy, którzy odbierali ziemniaki i odgadywali tytuły piosenek w konkurencji "Jaka to melodia?".

Czytaj więcej...

III miejsce w kategorii „Konkurs dla nauczycieli”

IMG 20190321 130349  21 marca 2019 r. w Muzeum Diecezjalnym we Włocławku odbyła się konferencja regionalna związana z obchodami XV Narodowego Dnia Życia i Dnia Świętości Życia pod hasłem Życie jest sztuką.

Patronat honorowy nad przedsięwzięciem objęli: Biskup Włocławski Wiesław Alojzy Mering oraz Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotr Całbecki. 

Czytaj więcej...

Dzień Kobiet

20190308 091810  8 marca 2019 roku w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Kobiet. Po akademii utrzymanej w podniosłym, a zarazem żartobliwym nastroju, życzenia od Samorządu Uczniowskiego dla wszystkich pań złożył Kacper Tarnecki, a każda kobieta otrzymała tego dnia słodki upominek od chłopaków z SU. Następnie przystąpiliśmy do wyboru Najfajniejszej Dziewczyny w Naszej Szkole. W szranki stanęły dziewczyny z klas  VI, VII, VIII i III gimnazjum.

Czytaj więcej...

Prelekcja pt: „Kryzysy rozwojowe u dzieci i młodzieży”.

20190315 152327  5 marca odbyła się prelekcja pt. „Kryzysy rozwojowe u dzieci i młodzieży” skierowana do rodziców i nauczycieli. Wykład poprowadziły: p. Paulina Smolarska i p. Kinga Gniady z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Lipnie. 

Czytaj więcej...

6 marca Europejski Dzień Logopedy

IMG 4391  Z tej okazji pani logopeda Anna Baranowska spotkała się z klasą I A oraz klasą III na specjalnie dla nich przygotowanych grupowych zajęciach logopedycznych. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się kim jest logopeda i czym się zajmuje oraz jak wygląda jego praca. Dzieci wykonywały ćwiczenia usprawniające motorykę aparatu artykulacyjnego, oddechowego i fonacyjnego, ćwiczyły słuch fonematyczny, pamięć oraz percepcję wzrokową, a to wszystko w przyjemnej atmosferze zabawy.

Czytaj więcej...

Sukces Natalii uczennicy klasy VII A

IMG 20190307 102159 resized 20190309 074727770 Sukces Natalii Siwkowskiej z klasy VII A 07-03-2019 r. o godz. 9.00 w Szkole Podstawowej w Brudzeniu Dużym odbył się Dekanalny Konkurs Wiedzy z Ewangelii wg św. Łukasza. Materiał, który obowiązywał na tym etapie to: Pismo Święte Starego i Nowego Testamentu. Najnowszy przekład z języków oryginalnych z komentarzem, Edycja Świętego Pawła 2008, Ewangelia wg św. Łukasza. Było ciężko, ale nasza uczennica, Natalia Siwkowska z klasy VII A, dzielnie sobie poradziła. Zdobyła I miejsce! Gratulujemy!!!!!

Czytaj więcej...

I miejsce w regionie w konkursie ,, Mój Las ”

20190305 134421  Uczennica klasy VIII Jowita Górska zajęła I miejsce w regionie w XXXII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Młodzieży Szkolnej pod hasłem ,,Mój Las”, organizowanego przez Ligę Ochrony Przyrody oraz Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Leśnictwa i Drzewnictwa. Celem konkursu jest poszerzanie wiedzy przyrodniczej i ekologicznej dzieci i młodzieży szkolnej oraz zachęcanie do podejmowania działań na rzecz ochrony środowiska.

Czytaj więcej...

Szkolenie z "Pierwszej pomocy"

IMG 4364  W poniedziałek 4 marca w naszej szkole odbyło się szkolenie z "Pierwszej pomocy", w którym uczestniczyli wszyscy pracownicy. Część teoretyczną przeprowadził pan Łukasz Gajda z pomocą ratowników z lipnowskiego WOPR-u. Ćwiczenia praktyczne odbyliśmy pod czujnym okiem pana Łukasza oraz pana Mateusza, pana Daniela i pana Maćka. Dziękujemy za przekazaną wiedzę i miłą atmosferę na zajęciach.

Czytaj więcej...

„Dobrzyńskie Czytanie”

IMG 4230 28 lutego 2019 roku w naszej szkole odbyło się niecodzienne spotkanie zorganizowane przez p. Magdalenę Kozłowską i p. Krystynę Kowalską – „Dobrzyńskie Czytanie”. Zaproszeni goście – mieszkańcy Dobrzynia nad Wisłą, rodzice, nauczyciele, a nawet babcie – czytali dzieciom i młodzieży swoje ulubione bajki, poezję oraz fragmenty literatury patriotycznej.

Czytaj więcej...

„Zima w oczach dziecka”

IMG 4214  27.02.2019r. został rozstrzygnięty konkurs plastyczny kl. I-III pt. „Zima w oczach dziecka”. Jury w składzie: p. Monika Bogucka- pedagog szkolny, p. Małgorzata Piątkowska- pracownik obsługi szkoły, p. Małgorzata Pawłowska- nauczyciel plastyki, dokonało oceny prac według następujących kryteriów: łączenie technik plastycznych, pomysłowość w ujęciu tematu, zgodność pracy z tematem oraz estetyka wykonania.

Czytaj więcej...

One Billion Rising

IMG 3873  22 lutego uczennice, uczniowie i nauczyciele naszej szkoły włączyli się do światowej akcji antyprzemocowej „One Billion Rising” (polska nazwa "Nazywam się miliard"). Akcję zapoczątkowała w 2011 roku amerykańska działaczka antyprzemocowa Eve Ensler.

Czytaj więcej...

Dobrze Cię widzieć

20190215 101056 W piątek 15 lutego w ramach kampanii ogólnopolskiej "Dobrze Cię widzieć" rozdawane były kamizelki odblaskowe, a także przeprowadzona została lekcja na temat bezpieczeństwa na drogach. Na stronie www.dobrzeciewidziec.org można również obejrzeć animacje pokazujące, że warto nosić kamizelki odblaskowe.

Czytaj więcej...

IV Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji Brytyjskiej

DSC01595  Dnia 15.02.2019r. troje uczniów naszej szkoły pod opieką pani Joanny Marciniak pojechało do Szkoły Podstawowej im. Żwirki i Wigury w Maliszewie na IV Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji Brytyjskiej ,,Poetry Lovers". Gabriel Suwała (klasa Ib) reprezentował klasy I-III, Viktoria Kalinowska (klasa IVa) reprezentowała klasy IV-VI, Wiktoria Makowska (klasa VIIa) reprezentowała klasy VII-VIII

Czytaj więcej...

Teatr "Kurtyna" z Krakowa

IMG 3765  4 lutego gościliśmy w naszej szkole aktorów z teatru "Kurtyna" z Krakowa. Przedstawili oni bardzo pouczające spektakle dostosowane do wieku odbiorców. Najmłodsi obejrzeli przedstawienie pt. "Jestem królem zamku", klasy IV-VI "Moją historię", a najstarsi "Wyzwanie".

Czytaj więcej...

Sto książek z okazji 100-lecia Niepodległej

images101 Została zakończona akcja pt. „Sto książek z okazji 100-lecia Niepodległej” zorganizowana z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Biblioteka szkolna pozyskała dotację w wysokości 1570 zł. Bardzo dziękujemy wszystkim darczyńcom za wielki dar serca. Zebrane środki pozwolą na wzbogacenie naszego księgozbioru w nowe lektury oraz inne cenne pozycje.

Czytaj więcej...

W karnawale wszędzie bale…

IMG 3168  W naszej szkole nie było inaczej - 5 stycznia odbyła się zabawa taneczna – „Choinka”. Uczniowie mieli okazję spotkać się i potańczyć. Największą atrakcją tego dnia była „FOTOBUDKA”, gdzie można było zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z rówieśnikami, rodzicami lub nauczycielami. Nie zabrakło również Świętego Mikołaja, który częstował przybyłych na zabawę słodkościami.

Czytaj więcej...

Orszak Trzech Króli

20190106 130446  6 stycznia ulicami naszego miasta po raz pierwszy przeszedł Orszak Trzech Króli. Towarzyszyło mu hasło: "Odnowi oblicze ziemi" i nawiązywało do słów św. Jana Pawła II. Wymarsz poprzedziła Msza Święta o godz. 12.00, po której zostało wystawione przedstawienie jasełkowe w wykonaniu uczniów naszej szkoły pod kierunkiem ks. Sebastiana Krupniewskiego.

Czytaj więcej...

IV Turniej Unihokeja dla Dziewcząt i Chłopców

DSC 0082 Nasz Uczniowski Klub Sportowy „DOBRZYŃ” nie próżnował w przerwie świąteczno-noworocznej! 29.12.2018r. zorganizował IV Turniej Unihokeja dla Dziewcząt i Chłopców. W turnieju udział wzięły cztery drużyny dziewcząt i trzy chłopców. Kolejno miejsca zajmowali:

Czytaj więcej...

Jasełka

„Jest taki dzień, bardzo ciepły, choć grudniowy…”

IMG 3126  W piątek 21 grudnia 2018 roku z bożonarodzeniowym przesłaniem uczniowie naszej szkoły przedstawili Jasełka. Do występu przygotowały ich katechetki: pani Elżbieta Bukowska i pani Krystyna Bielecka wraz z księdzem Sebastianem Krupniewskim i panią Marią Skibińską. Oprawę muzyczną zapewniła Scholka na czele z panem Dawidem Dejneckim. Obejrzenie spektaklu dostarczyło nam niezapomnianych wrażeń. Bardzo dziękujemy wykonawcom za uświadomienie istoty Świąt Bożego Narodzenia.

Czytaj więcej...

Kiermasz bożonarodzeniowy

IMG 3081  W naszej szkole, zgodnie z tradycją, w okresie przedświątecznym odbył się kiermasz ozdób bożonarodzeniowych. Przy organizacji aktywnie brali udział uczniowie ze Szkolnego Koła Wolontariatu "Młode Serca". Ozdoby świąteczne, które były bardzo oryginalne i niekiedy zaskakujące, przygotowali uczniowie z klas I-IV i V- VIII. Dzieci wykonały stroiki, choinki, bombki, świeczniki itd.

Czytaj więcej...

Szkolne Koło Wolontariatu w Domu Dziennego Pobytu w Mokowie

48425676 1879229845533390 6360684408885739520 n  19 grudnia 2018 roku grupa wolontariuszy ze Szkolnego Koła Wolontariatu „Młode Serca” odwiedziła Dom Dziennego Pobytu w Mokowie. Wolontariusze przedstawili program artystyczny z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia i wspólnie z podopiecznymi śpiewali kolędy. Był to niezapomniany wyjazd pełen magicznych przeżyć, który na długo pozostanie w naszych sercach.

Czytaj więcej...

Dekorowanie choinki

20181214 111102  W piątek 14 grudnia wspólnie dekorowaliśmy choinkę na Placu Wolności. Ozdoby, które zawisły na pięknym, dużym drzewku przygotowaliśmy własnoręcznie. Każdy mógł zawiesić swoją bombkę. Sprawiło to nam wiele radości. Dziękujemy pani Dyrektor Domu Kultury „ŻAK”, Renacie Chęckiej, za stworzenie wspaniałej, przemiłej atmosfery, a także za zaproszenie Świętego Mikołaja i Śnieżynek, którzy częstowali nas słodkościami J.

Czytaj więcej...

Rodzice to nasza siła!!!

20181211 154526We wtorek- 11 grudnia 2018 roku- zarząd Rady Rodziców: Joanna Balcerowska, Daria Piekarska, Paulina Piekarska i Piotr Kalinowski został zaproszony na spotkanie z Dyrekcją Szkoły.

A co w paczkach dla dzieci? A jakie atrakcje podczas Choinki szkolnej? Jakie maski na bal karnawałowy?  Rodzice debatowali nad tymi ważnymi sprawami i ustalali szczegóły, np. czy zaprosić na Choinkę św. Mikołaja samego czy z pomocnicami ;-)

Dyrekcje Szkoły- p. Aleksandra Nowak i p. Maria Pruchniewska –wyraziły słowa wdzięczności i uznania za zaangażowanie Rodziców w działalność na rzecz szkoły.

Czytaj więcej...

Wyjazd do Płocka na basen

20181211 103828  We wtorek 11 grudnia 2018 roku uczniowie naszej szkoły mieli możliwość zrelaksowania się podczas wyjazdu do Płocka na basen. Korzystali także z jacuzzi i zjeżdżalni. Wyjazd był nagrodą za bardzo dobre wyniki w nauce, bardzo dobre zachowanie i zaangażowanie w życie szkoły i klasy.

Czytaj więcej...

XXI Sportowy Zlot Niepodległościowy

DSC 3403  W dniach 07.-09.2018r. odbył się XXI Sportowy Zlot Niepodległościowy, w którym udział wzięło 51 uczniów z naszej szkoły. Uczniowie mieli okazję spędzić czas w niecodzienny sposób – „na sportowo”. Rywalizowano w wielu dyscyplinach: halowa piłka nożna, piłka siatkowa, piłka koszykowa, unihokej oraz konkurencjach indywidualnych, takich jak: sprawnościowy tor przeszkód, żonglerka piłką nożną, żonglerka piłka siatkową, strzały do bramki, skoki przez skakankę i rzut do kosza.

Czytaj więcej...

Maraton Pisania Listów Amnesty International

Maraton 5 XII, rol.  W dniach 3 i 5 grudnia w naszej szkole miała miejsce międzynarodowa akcja, Maraton Pisania Listów Amnesty International.

Uczniowie, uczennice a także chętni nauczyciele, czy rodzice kierowli słowa wsparcia do kobiet z całego świata, obrończyń praw człowieka. Przy organizowaniu, zbieraniu materiałów, wykonaniu plakatów, rozdawaniu ulotek wytrwale pracowali nasi wspaniali wolontariusze. A 5 grudnia gościliśmy młodzież z pobliskiej szkoły średniej ( Zespół Szkól Rolniczych), która także włączyła się w pisanie listów.

Czytaj więcej...

Wyjazd do Włocławka

IMG 20181211 090705  11 grudnia klasa VIa wraz z opiekunami – panem Łukaszem Kołodziejskim i panią Anną Grabowską spędziła miły dzień we Włocławku. Najpierw byliśmy w Multikinie na filmie pt. Grinch. Potem udaliśmy się do restauracji McDonald. Na koniec uczniowie mieli chwilę wolnego czasu dla siebie w centrum handlowym Wzorcownia.

Czytaj więcej...

W Teatrze Impresaryjnym

P1080144  Klasy IV wraz z paniami wychowawczyniami – panią Marią Pruchniewską, panią Dominiką Grączewską, panią Bożeną Nowakowską i panią psycholog – Dominiką Dąbrowską mikołajkowy dzień spędziły na wyjeździe do Włocławka. Byliśmy w Teatrze Impresaryjnym na spektaklu pt. „Babcocha”, a potem odwiedziliśmy restaurację Mc Donald.

Czytaj więcej...

Kujawsko-Pomorska Szopka Bożonarodzeniowa

DSC08814  Uczniowie z naszej szkoły wykonali prace na wojewódzki konkurs plastyczny "Kujawsko-Pomorska Szopka Bożonarodzeniowa" organizowany w Toruniu. Są to: Maja Lewandowska z kl. IV B, Szymon Struś z kl. IV A, Daria Nowakowska, Julia Wasilewska i Adam Olewiński z kl. V B oraz Oliwia Rydlewska i Roksana Rydlewska z kl. VI B.

Czytaj więcej...

Mikołajki

DSC 0141  6 grudnia naszą szkołę odwiedził święty Mikołaj. Dzieci z klas pierwszych, które były bardzo grzeczne nie tylko dziś, otrzymały upominki. Przesympatyczny Mikołaj polecił dzieciom, aby również w nadchodzącym roku zasłużyły na nagrodę, zaś urocze pomocnice- Śnieżynki nie szczędziły najmłodszym uśmiechów. Święty Mikołaj bardzo się spieszył, ale uczniom z klasy Ib udało się go zatrzymać do pamiątkowego zdjęcia.

Dziękujemy serdecznie Urzędowi Miasta i Gminy w Dobrzyniu nad Wisłą i zapraszamy za rok ;-)

Czytaj więcej...

II miejsce w województwie

IMG 2930  4 grudnia 2018 roku odbył się Finał Wojewódzki w unihokeju dziewcząt w kategorii 2003-2005, w którym brały udział drużyny z: Gąsawy, Rogowa, Wielgiego, Bydgoszczy, Brzozia oraz nasza – z Dobrzynia nad Wisłą. 

Czytaj więcej...

Spotkanie z podopiecznymi Fundacji Mondo Cane

IMG 1107  04 grudnia 2018 roku naszą szkołę odwiedzili nietypowi goście. Wraz z paniami Edytą Małkiewicz i Elżbietą Piątkowską przyjechały dwie urocze suczki: Pusia i Freja. Obydwie są podopiecznymi Fundacji Mondo Cane – Inspektorat we Włocławku.

Czytaj więcej...

Apel

IMG 2231  W poniedziałek 3 grudnia 2018 odbył się apel, podczas którego wręczono uczniom dyplomy i nagrody książkowe i rzeczowe ufundowane przez Radę Rodziców.

Pani Dyrektor ogłosiła wyniki konkursu na najlepszą prezentację o Józefie Piłsudskim. Wyróżnienia zdobyli:

Borys Zajączkowski z kl. VIb

Oliwia Maciakiewicz z kl. IIIbG

Szymon Struś z kl. IVa

Czytaj więcej...

Stop nałogom

IMG 2227  ,,Stop nałogom" to tytuł programu profilaktycznego zorganizowanego i przeprowadzonego w listopadzie 2018r. w naszej szkole przez Szkolne Koło PCK i LOP we współpracy z Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Dobrzyniu nad Wisłą.

Czytaj więcej...

Parasol Pani Jesieni

20181129 120640  29 listopada 2018r. w Zespole Placówek Oświatowych w Wielgiem odbył się IX Powiatowy Konkurs Plastyczny pt. „Parasol Pani Jesieni”, w którym nasza uczennica z klasy III Aleksandra Nowakowska zdobyła I miejsce.

Czytaj więcej...

Wieczór Poetycki

IMG 2056Weź do ręki tej ziemi garstkę,

Ściśnij w dłoni, krew z niej popłynie…

Ks. Jerzy Popiełuszko

  27 listopada 2018 roku w naszej szkole odbyło się wyjątkowe spotkanie miłośników poezji. Spotkanie, którego motywem przewodnim była 100. Rocznica Odzyskania Niepodległości przez naszą Ojczyznę.
  Piękno, miłość - te pojęcia rodzą się, gdy mówimy, słyszymy słowa NIEPODLEGŁA! Tak wyjątkowy temat budzi w każdym z nas najgłębsze uczucia. Dzieliliśmy się tymi emocjami z wyjątkowymi gośćmi, których zaprosiliśmy do recytacji utworów o tematyce patriotycznej.

Czytaj więcej...

Marsz Niepodległości w Dobrzyniu nad Wisłą

IMG 1435 W ramach obchodów setnej rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę nasza szkoła zorganizowała Marsz Niepodległości. W piątek 16 listopada 2018 roku o godzinie 10.00 ruszyliśmy z pieśnią na ustach ulicami naszego miasteczka, aby uczcić tak ważne dla Polaków święto.
Uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy szkoły z dumą nieśli 100-metrową biało-czerwoną flagę.

Czytaj więcej...