Sprzątanie Świata

image002 Jak każdego roku, nasza szkoła przyłączyła się do akcji „Sprzątanie Świata”. Celem akcji jest kształtowanie nawyków ekologicznych oraz działanie na rzecz ochrony środowiska. W piątek 21 września wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami wyruszyli w teren, aby pozbierać śmieci w naszym mieście.

Czytaj więcej...

Wizyta ks. Biskupa Mirosława Milewskiego

image002  20 września 2018 r. w związku z wizytacją parafialną, naszą szkołę odwiedził ks. Biskup Mirosław Milewski. Ks. Biskupa, ks. Proboszcza oraz towarzyszących im duszpasterzy przywitali, wraz z Panią Dyrektor, najmłodsi przedstawiciele szkoły w pięknych strojach dobrzyńskich.

Czytaj więcej...

„Nasi Stypendyści”

image002  13 września Pan Burmistrz Miasta i Gminy Dobrzyń nad Wisłą wręczył stypendia za bardzo dobre wyniki w nauce i sporcie. Uroczystość, uświetniona przez występ wokalny uczennic z naszej szkoły, odbyła się w Dobrzyńskim Domu Kultury „ŻAK”. Nagrodzeni uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy, a ich rodzice listy gratulacyjne.

Czytaj więcej...

Narodowe czytanie w naszej szkole

image004 W poniedziałek 10 września 2018 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji „Narodowe Czytanie”. W tym roku Para Prezydencka wybrała powieść Stefana Żeromskiego „Przedwiośnie”. Uczniowie wraz z Panią Dyrektor, Panem Sekretarzem Miasta i Gminy Dobrzyń nad Wisłą oraz nauczycielami spotkali się o godzinie 11.30, aby zagłębić się w lekturze tej wyjątkowej książki.

Czytaj więcej...

Nagroda w konkursie ,, Mój pierwszy zielnik "

image002  Dnia 6 września 2018 r. w Nadleśnictwie Włocławek miało miejsce wręczenie nagród w konkursie „Mój pierwszy zielnik”. W konkursie tym uczennica klasy VIIIa Natalia Jankowska zdobyła I miejsce w kategorii klas VII-VIII i gimnazjum. Wykonała ona piękny zielnik, w którym umieściła 30 okazów roślin leśnych opatrzonych etykietami z nazwą gatunku i opisem rośliny.

Czytaj więcej...

Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2018/2019

IMG 0004  3 września o godzinie 9.00 uczniowie, nauczyciele oraz rodzice spotkali się w sali gimnastycznej, by rozpocząć rok szkolny 2018/2019. Uroczystość zapoczątkował Pan Burmistrz, który mianował na stanowisko Dyrektora Szkoły Panią Aleksandrę Nowak. Nowa Pani Dyrektor powitała przybyłych gości:

Czytaj więcej...