„Śpiewamy dla Niepodległej”

IMG 5468n  W piątkowy wieczór 8 listopada w naszej szkole miał miejsce niezwykły koncert w duchu pieśni patriotycznej. Niezwykły, bo wzięło w nim udział wielu niezwykłych artystów: śpiewali uczniowie, rodzice, nauczyciele, a także mieszkańcy Dobrzynia nad Wisłą. Wśród śpiewających gości nie zabrakło Burmistrza – p. Piotra Wisniewskiego, wiceprzewodniczących Rady Miejskiej- p. Jadwigi Grudzińskiej i p. Doroty Kalinowskiej, dyrektor Zespołu Obsługi Szkół- p. Kingi Szczypińskiej, dyrekcji przedszkoli niepublicznych – p. Marleny Dolińskiej z „Akademii Przedszkolaka” i p. Aleksandry Szczepańskiej z ”Zielonej krainy”.

Czytaj więcej...

Święto Niepodległości

IMG 20191107 095929  W tym roku Święto Niepodległości obchodziliśmy pod hasłem „Śpiewamy dla Niepodległej”. Koncert zorganizowała p. Maria Pruchniewska, która była autorką scenariusza uroczystości. Uczniowie, nauczyciele, pracownicy, panie dyrektor- wszyscy śpiewali pieśni patriotyczne przy akompaniamencie fortepianowym p. Maksymiliana Rzekońskiego i orkiestry strażackiej. Niesamowita atmosfera tego spotkania pozwoliła nam przenieść się do czasów wspominanych w piosenkach i oddać hołd naszym przodkom, dzięki którym żyjemy dziś w wolnym kraju, możemy mówić w polskim języku i chodzić do polskiej szkoły…

Czytaj więcej...

UNIHOKEJ

  W 73364103 737297556738288 7278773366788456448 nostatnim tygodniu października nasi uczniowie brali udział w zawodach w unihokeja. 28.10.2019 r. w zawodach powiatowych zmagali się chłopcy z klas VII i VIII. A oto wyniki:

SP Dobrzyń n. Wisłą – 4 miejsce

SP Wielgie – 1 miejsce

SP Karnkowo – 2 miejsce

SP Mysłakówko – 3 miejsce

Czytaj więcej...

PASOWANIE NA UCZNIA

IMG 8300  25 października 2019 roku miała miejsce ważna, zarówno dla uczniów, jak i ich rodziców, uroczystość pasowania na ucznia. Pierwszoklasiści pod kierunkiem wychowawczyni, p. Wandy Zawadzkiej, przygotowali przedstawienie, w którym zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie, taneczne i wokalne.

Czytaj więcej...

DZIEŃ PATRONA W SP CHALIN

20191021 125440  21 października 2019 roku w Szkole Podstawowej w Chalinie z okazji Dnia Patrona odbyły się konkursy, w których udział brali uczniowie naszej szkoły. W konkursie plastycznym I miejsce zdobył Igor Skibiński z klasy III b, II miejsce zajęła Magdalena Dereszewska z klasy III a, wyróżnienie otrzymała Maja Kacprzak z klasy III b. W konkursie recytatorskim prozy Henryka Sienkiewicza wyróżniona została Natalia Wysocka z klasy VIII b, a pozostali uczestnicy: Viktoria Kalinowska i Anna Skibińska z klasy V a oraz Antoni Habasiński z klasy V b otrzymali dyplomy.

Czytaj więcej...

Zbiórka - "Dzieło Nowego Tysiąclecia"

  Dnia 13 października 2019 roku, uczniowie należący do Szkolnego Klubu Wolontariatu „Młode Serca”, pod opieką nauczycieli: p. Elżbiety Bukowskiej, p. Doroty Gładkowskiej i p. Anny Masztakowskiej-Struś, po Mszy świętej o godzinie 10.00 zbierali pieniądze na rzecz Fundacji ”Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
Była to już kolejna akcja przeprowadzona przez naszych wolontariuszy poza murami szkoły.

Czytaj więcej...

Dzień Edukacji Narodowej

IMG 7971  14.10.2019r. odbyła się w naszej szkole akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Młodzi artyści: piosenką – uczennice z klasy Va, słowem – uczniowie z klasy VIIIa i VIIIb, tańcem – uczennice z klasy IIIa i grą na instrumentach – uczniowie z klas IIIa, IVa, VIb, VIIa i VIIIa uświetnili ten wyjątkowy dzień. Docenili i podkreślili swoją wdzięczność za codzienny trud pracy dyrekcji, nauczycieli, pracowników administracji i obsługi.

Czytaj więcej...

Młodzi Głosują

IMG 7810  Nasza szkoła, tradycyjnie już, przystąpiła do ogólnopolskiego programu Młodzi Głosują, organizowanego przez Centrum Edukacji Obywatelskiej.

Młodzieżowe wybory odbyły się w szkołach w całej w Polsce w ostatnim tygodniu przed wyborami powszechnymi. W akcji wzięło udział ponad 900 szkół.

Celem akcji jest zwiększenie uczestnictwa młodych ludzi w życiu publicznym, w tym zachęcenie ich do świadomego udziału w wyborach.

Czytaj więcej...

EUROPEJSKI TYDZIEŃ ŚWIADOMOŚCI DYSLEKSJI 2019

IMG 20191009 105824  Tradycyjnie w naszej szkole obchodziliśmy Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji. W tym roku hasło przewodnie brzmiało: „Nauczyciel bliżej dziecka”.

Na korytarzu głównym była przygotowana gazetka na temat: „Dysleksja nie tylko na języku polskim”. Na ścianach rozwieszone zostały zdjęcia sławnych osób z dysleksją. Na plastyce i technice uczniowie wykonywali „Graffiti ortograficzne”. Najciekawsze prace można obejrzeć na gazetce przy sali 34 i przy wejściu głównym.

Czytaj więcej...

Sympozjum Zespołu Szkół w Dobrzyniu nad Wisłą

20191010 105134  10 października 2019 roku uczniowie klas VIIIa i VIIIb wraz z dyrektor naszej szkoły, Aleksandrą Nowak, psycholog - Dominiką Dąbrowską i nauczycielką - Anną Redestowicz uczestniczyli w XV Sympozjum Zespołu Szkół w Dobrzyniu nad Wisłą zatytułowanym "W zdrowym ciele zdrowy duch - NIEUCZESANYCH MYŚLI KILKA".

Czytaj więcej...

"PIES SZEF"

kino8.10.19 8 października 2019 r. tj. we wtorek z inicjatywy Szymona i Przemka, uczniów klasy VII b udaliśmy się  na film pt."BYŁ SOBIE PIES 2" w reżyserii Gail Mancuso. Wyjazd  do Multikina  we Włocławku zorganizowała pani Ewa Wysocka. Mogliśmy obejrzeć najzabawniejszą , ale i najbardziej wzruszającą/ oj polało się dużo łez!/ oraz nieprzewidywalną dla widza w każdym wieku historię psa.

Czytaj więcej...

Zajęcia w Astrobazie dla najmłodszych

IMG 20191004 131456  Rozpoczęły się zajęcia z astronomii dla klasy 0. Młodzi adepci nocnego nieba zaczęli swoją przygodę od zwiedzenia naszego przyszkolnego obserwatorium Astronomicznego.

Czytaj więcej...

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

IMG 20191004 125038  4 października obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia pod hasłem „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!” Znajomość tabliczki mnożenia sprawdzana była w niecodzienny sposób, bowiem egzaminatorami byli najlepsi matematycy z klasy IV pod opieką nauczycieli matematyki. Tworzyli oni specjalne Komisje MT i zaopatrzeni w losy przepytywali starszych kolegów, nauczycieli, pracowników szkoły. Uczniowie na przerwach mieli również możliwość pograć w gry korytarzowe oraz porozwiązywać łamigłówki matematyczne. Rada Rodziców ufundowała na tę okazję lizaki dla wszystkich biorących udział w zabawie.

Czytaj więcej...

Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego

20191003 111526  03.10.2019r w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego. Szacuje się, że na świecie z powodu zaburzeń psychicznych cierpi ok. 450 milionów ludzi. Badania pokazują, że nawet co 5 dziecko w Polsce zmaga się z problemami natury psychicznej.

Czytaj więcej...

Mój pierwszy zielnik

20190924 141314  W dniu 24 września 2019 roku uczennica klasy VIIIb Weronika Pochylska zajęła I miejsce w konkursie organizowanym przez Nadleśnictwo Włocławek, pt. „Mój pierwszy zielnik”. Opiekunem Weroniki była Katarzyna Górecka.

Czytaj więcej...

UWAGA!!! – nowy Samorząd Uczniowski

samorzad2019Nowy Zarząd Samorządu Uczniowskiego:

Natalia Siwkowska z kl. VIII a- przewodnicząca

Oliwia Wasiołek  z kl. VIII b – zastępca przewodniczącej

Zuzanna Wasiołek z kl. V c - sekretarz

Krystian Sulkowski z kl. IV  - skarbnik

  Samorząd Uczniowski został wybrany w demokratycznych wyborach, które zostały przeprowadzone w zeszłym tygodniu. Uczniowie ci będą pracować pod kierunkiem p. Piotra Jankowskiego i p. Joanny Jędrzejewskiej, którzy w wyborach na opiekunów samorządu uzyskali najwięcej głosów. Życzymy Wam sprzyjających warunków do realizacji wyborczych obietnic oraz samych sukcesów w samorządowej pracy.

Nasi Stypendyści

IMG 7705  25 września Pan Burmistrz Miasta i Gminy Dobrzyń nad Wisłą wraz z Panią Dyrektor Zespołu Obsługi Szkół wręczył stypendia za bardzo dobre wyniki w nauce i sporcie. Uczniowie, którzy zostali nagrodzeni uzyskali na koniec roku szkolnego średnią 5,2 i wyższą.

Czytaj więcej...

Poznajemy zasady bezpiecznego poruszania się po drodze

IMG 7621  17 września do oddziału przedszkolnego klasy pierwszej zawitali policjanci z miejscowego posterunku policji, by przeprowadzić pogadankę na temat: „Poznajemy zasady bezpiecznego poruszania się po drodze”. Dzieci z chęcią uczestniczyły w rozmowie, poznały nowe wiadomości, które pozwolą na wprowadzenie prawidłowych nawyków podczas poruszania się po drogach.

Czytaj więcej...

Sprzątanie Świata

„NIE ŚMIECIMY – SPRZĄTAMY – ZMIENIAMY”

IMG 7699Tradycyjnie nasza szkoła wzięła udział w akcji „Sprzątanie  Świata”, która w tym roku odbywała się w dniach 20-22 września. Celem akcji jest zachęcanie do podejmowania działań, dzięki którym nauczymy się nie tworzyć niepotrzebnych odpadów i będziemy stawać się odpowiedzialnymi i świadomymi konsumentami.

Czytaj więcej...

Dzień Emotikona i apel

IMG 7654  19 września świętowaliśmy Dzień Emotikona. Emotikony są bardzo popularne wśród dzieci i młodzieży, ale nie tylko. Wielu dorosłych również używa ich na co dzień, ponieważ te znaki często lepiej oddają nasz nastrój niż słowa, a także skracają czas pisania wiadomości. 19 września nie jest datą przypadkową – tego dnia 1982 roku po raz pierwszy użyto emotikona. Był to znak: „:-)”. Uczniowie i nauczyciele przygotowali najróżniejsze emotikony. Było bardzo wesoło i kolorowo J

Czytaj więcej...

Spotkanie z rodzicami

IMG 7648  W środę 18 września odbyło się zebranie rodziców, którzy mieli możliwość uczestniczenia w wykładzie przeprowadzonym przez p. dr Adrianę Kłoskowską z Ośrodka „Impuls dla Rozwoju Edukacji” z Grudziądza. Temat prelekcji brzmiał: „Racja czy relacja – zrozumieć swoje dziecko”. Cieszymy się, że wspólnie pracujemy nad tym, by dzieci czuły się zrozumiane. RODZICE – DZIĘKUJEMY ZA WASZĄ OBECNOŚĆ!

Czytaj więcej...

Szczoteczka i pasta do zębów dla dzieci z Czadu

20190913 0946572  Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji "Szczoteczka i pasta do zębów dla dzieci z Czadu", organizowanej razem z Diakonią Misyjną Ruchu Światło - Życie Diecezji Płockiej. Czad jest jednym z najbiedniejszych państw na świecie, ludzie żyją tam w ubóstwie.

Czytaj więcej...

NARODOWE CZYTANIE 2019

IMG 7591  Nasza szkoła wzięła udział w akcji Narodowe Czytanie. Podczas tegorocznej odsłony Para Prezydencka zaproponowała do czytania osiem pozycji NOWELI POLSKICH; są to:

„Dobra pani” – Eliza Orzeszkowa

„Dym” – Maria Konopnicka

„Katarynka” – Bolesław Prus

„Mój ojciec wstępuje do strażaków” (ze zbioru: „Sanatorium pod Klepsydrą”) – Bruno Schulz

„Orka” – Władysław Stanisław Reymont

„Rozdzióbią nas kruki, wrony…” – Stefan Żeromski

„Sachem” – Henryk Sienkiewicz

„Sawa” (z cyklu: „Pamiątki Soplicy”) – Henryk Rzewuski

Czytaj więcej...

Inauguracja Roku Szkolnego 2019/2020

IMG 1589  2 września miała miejsce uroczysta inauguracja nowego roku szkolnego 2019/2010. Pani Dyrektor, Aleksandra Nowak, swoje przemówienie rozpoczęła słowami: „Im dalej od tej wojny, tym przeszłość staje się ważniejsza…”. Nasza szkoła przyłączyła się do akcji „Przerwany marsz”, która jest próbą podziękowania i oddania szacunku całemu pokoleniu Polskich Dzieci Wojny, za to, że przelali swą krew „za naszą i waszą wolność”. Nowy rok szkolny przywitali z nami przedstawiciele tego pokolenia - pani Zofia Czyżyńska, która w momencie wybuchu wojny miała 2 lata oraz pan Mieczysław Niekraś, który miał wtedy lat 12.  Przekroczenie progu szkoły przedstawicieli wojennego pokolenia w sposób symboliczny dokończyło ich przerwaną przed osiemdziesięciu laty edukację. Punktem kulminacyjnym akcji było odśpiewanie „Mazurka Dąbrowskiego”.

Czytaj więcej...

Im dalej od tej wojny, tym przeszłość staje się ważniejsza

przerwanymarsz

Szanowni Państwo,

Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Dobrzyniu nad Wisłą ma zaszczyt poinformować, że 2 września 2019r. przystąpiła do ogólnopolskiej akcji „Przerwany marsz…”.

Czytaj więcej...

OBÓZ ŻEGLARSKI W CHORWACJI

67774185 480274599202635 1975154824051687424 o  W lipcu uczennice, a właściwie już absolwentki, naszej szkoły- Jowita Górska i Oliwia Maciakiewicz- uczestniczyły w obozie żeglarskim z elementami astronawigacji oraz astronomii. Dziewczęta wypoczywały w ośrodku Chrześcijańskiej Szkoły Pod Żaglami na wyspie Iż w Chorwacji. Organizatorem wyjazdu był Urząd Marszałkowski, a główny cel wyjazdu to promocja wśród młodzieży edukacji astronomicznej, dorobku nauk matematyczno-przyrodniczych, promowanie metody projektu w edukacji szkolnej oraz promocja dorobku najwybitniejszych uczonych w regionie naszego województwa.

Czytaj więcej...