foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Jest taki dzień…

IMG 20201221 094709  Społeczność Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Dobrzyniu nad Wisłą przesyła bożonarodzeniowe pozdrowienia. W szczególności emerytowanym nauczycielom i pracownikom naszej szkoły najserdeczniejsze życzenia składamy, zawsze w pamięci i sercach wdzięczność mamy. Oby te Święta przyniosły wiele dobrego, to czas wybaczania, dobroci i miłosierdzia. "Dzień bardzo ciepły, choć grudniowy, dzień w którym gasną wszelkie spory..."

 

„Ludzie choć są inni, to razem być powinni” - konkurs.

0020201218 140601  W tak szczególnym czasie, z radością ogłaszamy wyniki konkursu plastycznego, pt:„Ludzie choć są inni, to razem być powinni”.

Czytaj więcej...

Maraton pisania listów relacja z 11-12 grudnia

Schowek01 Dziś relacja z kolejnych, intensywnych  maratonowych dni (11-12 grudnia).
Dziękuję wszystkim młodym aktywistom i aktywistkom za poświęcony czas, energię i  gorące serca. Na liczniku listów mamy ich 114, ale wiem, że piszecie dalej.

Czytaj więcej...

Rusza Maraton Pisania Listów!

maraton  Już kolejny raz chętni uczniowie, rodzice oraz pracownicy szkoły będą mogli pomóc więźniom sumienia i innym osobom narażonym na łamanie praw człowieka na całym świecie. Wystarczy zgłosić chęć udziału i pisać listy w swoim domu (w tym roku spotykamy się online).

Czytaj więcej...

„Razem na Święta”

Nasza szkoła przystąpiła do kolejnej edycji akcji MEN „Razem na Święta”. Celem inicjatywy jest zachęcenie uczniów do niesienia pomocy innym, jak również budowanie wspólnot i więzi międzypokoleniowych. Ze względu na ograniczenia wynikające ze stanu epidemii tegoroczna edycja akcji będzie miała nieco odmienny charakter.

razem swieta

Czytaj więcej...

Dzień wolontariatu

130030545 294136511980498 8409310888488386115 n  Kochani wolontriusze w dniu Waszego Święta chcielibyśmy Wam życzyć zapału do nowych wyzwań, radości ze spotkań z ludźmi, którym pomagacie i poczucia, że warto to robić! To dzięki takim osobom jak Wy ten Świat jest na Tak! Bardzo Wam dziękujemy za to, że jesteście i swoim bezinteresownym pomaganiem czynicie ten świat pięknym!- Wasi opiekunowie.

Czytaj więcej...

Sukces w konkursie „Sprzątamy nasze lasy”- Nadleśnictwo Włocławek

128568641 1092985504491154 7862537665152252536 n  Uczeń klasy VI Szymon Struś został laureatem konkursu ,,Sprzątamy nasze lasy”, zorganizowanego przez Nadleśnictwo Włocławek. Szymon pod kierunkiem nauczycielki biologii Katarzyny Góreckiej wykonał pracę, która zajęła II miejsce na szczeblu rejonowym we Włocławku.

Czytaj więcej...

Sukcesy  w konkursie „Chronimy lasy przed pożarami”- Nadleśnictwo Włocławek

128425759 826759277896565 158845177101015952 n  Uczniowie naszej szkoły osiągnęli bardzo dobre wyniki w rejonowym konkursie „Chronimy lasy przed pożarami” zorganizowanym przez Nadleśnictwo Włocławek. Plakaty wykonane przez  uczniów zostały docenione przez komisję, która brała pod uwagę oryginalność, pomysłowość i walory edukacyjne prac.

Czytaj więcej...

"Szkoła do hymnu"

„Naród, który traci pamięć przestaje być Narodem – staje się jedynie zbiorem ludzi, czasowo zajmujących dane terytorium”

„Ten, kto nie szanuje i nie ceni swej przeszłości, nie jest godzien szacunku teraźniejszości ani  prawa do przyszłości"

Józef Piłsudski

 

Z okazji 102.rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości nasza szkoła po raz trzeci wzięła udział w kolejnej edycji akcji MEN ""Szkoła do hymnu". Pamiętamy...

Narodowe Święto Niepodległości

11list  Narodowe Święto Niepodległości to dla Polaków jedno z najważniejszych świąt państwowych.  Po 123 latach zaborów nasz kraj odzyskał suwerenność. Po ponad stu latach  niewoli, naznaczonych walką, cierpieniem i wysiłkiem wielu pokoleń Polek i Polaków, staliśmy się  suwerennym krajem. Podczas obchodów 11 listopada czcimy pamięć tych, którym zawdzięczamy własne państwo, którym udało się podnieść kraj z ogromnych zniszczeń I wojny światowej. Nasza Ojczyzna wróciła na mapy Europy i świata.

Czytaj więcej...

Szkoła do hymnu

Szkola do hymnu 2020  Minister Edukacji oraz Rada Dzieci zapraszają szkoły, przedszkola, placówki oświatowe do włączenia się w akcję "Szkoła do hymnu" i odśpiewania 4 - zwrotkowego hymnu narodowego. 11 listopada to szczególna data dla każdego Polaka. Tego dnia czcimy bohaterstwo, waleczność i męstwo naszych przodków, dzięki którym Polska po 123 latach niewoli wróciła na mapę Europy. Wyrażamy radość z tego, że żyjemy w wolnym i suwerennym kraju. W 2018 r. świętowaliśmy setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Szkoły, przedszkola i placówki oświatowe z całego kraju, a także szkoły polskie za granicą oraz placówki polonijne w różnoraki sposób włączały się w obchody tego niezwykłego jubileuszu. Organizowały uroczystości, akademie, przedsięwzięcia i akcje społeczno-kulturalne.

Czytaj więcej...

{youtube}1iEV17SrfSs{/youtube}

Pasowanie na ucznia

IMG 185230 października 2020 roku w naszej szkole miała miejsce ważna uroczystość- pasowania na ucznia. Świadkami uroczystego ślubowania był Burmistrz MiG w Dobrzyniu nad Wisłą- p. Piotr Wiśniewski, ksiądz proboszcz Henryk Lewandowski, Dyrektor Zespołu Obsługi Szkół - p. Kinga Szczypińska, przedstawiciele Rodziców oraz Wychowawczynie, które przygotowały uczniów do występów recytatorskich i wokalnych.

Czytaj więcej...

„Pierwsze abecadło” – wyprawka Czytelnicza dla pierwszaka

mkwc logoInstytut Książki rozpoczął kolejną odsłonę kampanii społecznej „Mała książka – wielki człowiek”, która w tym roku została przygotowana szczególnie z myślą o dzieciach, rozpoczynających edukację w szkole podstawowej i stawiających swoje pierwsze kroki w nauce czytania.
Za sprawą przygotowanej specjalnie dla nich książki pierwszoklasiści są zaproszeni do odbycia niezwykłej przygody, jaką jest umiejętność rozpoznawania liter, składania ich w wyrazy i zdania, a w końcu przyjemność czerpana z lektury.

Czytaj więcej...

Rada Rodziców

rada rodzicowW październiku odbyło się spotkanie Rady Rodziców. Wybrano nowy zarząd:

1. Przewodnicząca RR - p. Paulina Piekarska
2. Zastępca- p. Daria Piekarska
3. Skarbnik- p. Piotr Kalinowski
4. Sekretarz- p. Tatiana Badaczewska

Gratulujemy i życzymy dużo sił i energii w procesie wspierania działań szkoły.

 

Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego

1  "W poniedziałek, 12.10.2020 roku obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego. Każdego roku wydarzenie to ma na celu promocję postaw i zachowań, które sprzyjają zdrowiu psychicznemu, szerzenie wiedzy na jego temat oraz zapobieganie stygmatyzacji.

Czytaj więcej...

Akademia z okazji Dnia Nauczyciela

{youtube}cKN-EEQiZbY{/youtube}

 

Wyjątkowe spotkanie Rady Pedagogicznej

120953137 1049962898776381 6646660221884630060 nW poniedziałek 5 października 2020r. odbyło się wyjątkowe spotkanie Rady Pedagogicznej, na którym oprócz Nauczycieli obecny był Burmistrz Miasta i Gminy Dobrzyń nad Wisłą- p. Piotr Wiśniewski oraz Dyrektor Zespołu Obsługi Szkół- p. Kinga Szczypińska. Pan Burmistrz podziękował Wicedyrektor p. Marii Pruchniewskiej oraz ustępującej ze stanowiska Dyrektor p. Aleksandrze Nowak za ich zaangażowanie w życie szkoły w czasie dwuletniej kadencji.

Czytaj więcej...

Pożegnania nadszedł czas...

„Idziesz przez świat i światu dajesz kształt przez swoje czyny” (Stanisław Wyspiański)

IMG 20200928 153752 W piątek, 25 września 2020r., społeczność dobrzyńskiej szkoły żegnała Panią Wicedyrektor Marię Pruchniewską, która od 37 lat była związana ze Szkołą Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Dobrzyniu nad Wisłą, a która podjęła decyzję o przejściu na emeryturę.

Czytaj więcej...

„Sprzątanie  Świata”

 6761070293015314300  W piątek, 18 września 2020r. Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji „Sprzątanie  Świata”, do której zostaliśmy zaproszeni przez UMiG w Dobrzyniu nad Wisłą.

Czytaj więcej...

POMAGAMY WALECZNEJ ZOSI!!!

W piątek wolontariusze ze szkolnego koła „Młode serca” przeprowadzili akcję zbiórki pieniędzy dla chorej na SMA typu 1- rdzeniowy zanik mięśni Zosi. Życie dziewczynki zostało wycenione na 9,5 mln złotych. Pomóżmy jej wygrać walkę z chorobą. Wszystkie pieniądze z puszki zostaną wpłacone na konto siepomaga.pl Zofia Paczwa. To już druga akcja, podczas której wspieramy waleczną Zosię! Przypomnijmy, że w czerwcu 2020 roku pracownicy szkoły wzięli udział w akcji GaszynChallenge, kwota zebrana podczas akcji została przekazana poprzez fundację siepomaga.pl.

Tym, którzy chcą wspomóc Zosię przypominamy, że pieniążki będzie jeszcze można wrzucać do puszki we wtorek 15. 09.2020r.

Dziękujemy z pomoc i wsparcie!

Wolontariusze SP w Dobrzyniu nad Wisłą