foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Mistrz Świata w naszej szkole

sn7 (1)W środę, 22 stycznia 2020r., naszą szkołę odwiedził Pilot Motoparalotniowej Kadry Narodowej- Wojtek Bógdał. Pan Wojtek to potrójny indywidualny Mistrz Świata, podwójny Mistrz Europy, czterokrotny Mistrz Polski, złoty medalista The World Games 2017. Najbardziej utytułowany zawodnik historii polskiego sportu motoparalotniowego.

Czytaj więcej...

Choinka szkolna

IMG 20200123 092142  23 stycznia 2020 roku odbyła się w naszej szkole Choinka, czyli bal karnawałowy. Dzięki p. Joannie Jędrzejewskiej i p. Pawłowi Bielickiemu sala gimnastyczna zmieniła się w prawdziwą salę balową. Najpierw bawili się uczniowie z klas I-III, a po południu klas IV-VIII.

Czytaj więcej...

Dzień Babci i Dziadka

Kochające serce zawsze jest młode (przysłowie greckie).

Mowa oczywiście o sercach Babć i Dziadków…

82608706 2616085331773031 3707465170621038592 o  We wtorek 20 stycznia 2020 roku odbyła się w naszej szkole wyjątkowa uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka, na którą zostali zaproszeni Babcie i Dziadkowie przedszkolaków. Część artystyczną przygotowały p. Danusia Kowalska, p. Milena Niekraś oraz p. Maksymilian Rzekoński. Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności wokalne i taneczne, a w rolę konferansjerów wcielili się Natalia Kaniewska oraz Michał Olewiński. Show skradły jednak „babuszki”, które przez ból pleców z trudem weszły na scenę, ale potem długo debatowały i rozprawiały. Publiczność była zachwycona.

Czytaj więcej...

Wyjazd na lodowisko

20200114 10130214 stycznia 2020 roku uczniowie mieli okazję być na włocławskim lodowisku. Opiekę podczas zabawy sprawowali nad nimi: p. Piotr Jankowski, p. Anna Baranowska i p. Waldemar Majewski.

Czytaj więcej...

Boskie poczucie humoru, czyli opowieści biblijne

82440191 211088236720150 2269566856438218752 n  W piątek 17 stycznia 2020 roku byliśmy w Szkole Muzycznej w Płocku na spektaklu "Boskie poczucie humoru, czyli opowieści biblijne". Wycieczkę zorganizowały panie Dominika Grączewska i Anna Redestowicz wraz z panią Magdaleną Kozłowską i panią Barbarą Siłakowską.

Czytaj więcej...

WOŚP

IMG 20200112 193240  Cała społeczność naszej szkoły jest pełna podziwu dla wolontariuszy, czyli Weroniki Pochylskiej, Oliwii Wasiołek, Oliwii Malankowskiej i Filipa Tomesa,  którzy w tym roku zbierali datki do puszek Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W „naszej” puszce było 2824,59 zł!

Czytaj więcej...

Orszak Trzech Króli

20200106 132312  6 stycznia 2020 roku odbył się II Dobrzyński Orszak Trzech Króli. Świętowanie rozpoczęło się od koncertu kolęd w wykonaniu Dobrzyńskiej Strażackiej Orkiestry Dętej pod batutą naszego pana organisty i pana od muzyki Maksymiliana Rzekońskiego. Uczestniczyliśmy w pięknej Jasełce w wykonaniu uczniów ze Szkoły Podstawowej w Dyblinie. Po zakończeniu Mszy Świętej wspólnie wyruszyliśmy w Orszaku Trzech Króli, który liczył około 600 osób. 

Czytaj więcej...

Ubieranie choinki

  2IMG 20191220 1009060 grudnia w godzinach porannych udaliśmy się na Plac Wolności, gdzie mieliśmy przy pomocy strażaków przystroić ogromną choinkę ozdobami, które sami przygotowaliśmy. Byliśmy bardzo mile zaskoczeni, gdy już na miejscu okazało się, że czeka nas aż tyle atrakcji. Świąteczną muzykę słyszeliśmy już z daleka, zobaczyliśmy występ zaprezentowany przez dzieci ze szkoły tańca, mieliśmy okazję spotkać się ze Świętym Mikołajem, który na brak śniegu nie narzekał, tylko przesiadł się z sań na motocykl, a także mogliśmy zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z Olafem z „Krainy Lodu”. Jednak największą dla nas atrakcją był śnieg, który chociaż sztuczny, dał nam mnóstwo radości i wprowadził nas w świąteczny nastrój. Choinka wyglądała przepięknie…

Czytaj więcej...

Jasełka

IMG 0535  W czwartek 19 grudnia 2019 roku uczniowie przedstawili program słowno-muzyczny z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. W tym roku w role wcielili się uczniowie z klasy IV, klas V oraz klasy VIIa. Inscenizacja przygotowana została pod kierunkiem p. Elżbiety Bukowskiej, p. Krystyny Bieleckiej, p. Magdaleny Kozłowskiej oraz p. Dominiki Grączewskiej. Oprawą muzyczna zajął się p. Maksymilian Rzekoński, a dekorację wykonała p. Anna Grabowska.

Życzymy wszystkim wesołych świąt!

Czytaj więcej...

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

20191219 122032  19 grudnia 2019 roku do naszej szkoły zawitali niezwykli goście – pomocnicy Jurka Owsiaka: wolontariusze ze sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy z Lipna wraz z harcerzami. Przeprowadzili oni kurs pierwszej pomocy oraz licytację. Bawiliśmy się świetnie! Dziękujemy, że do nas przyjechaliście i mamy nadzieję, że odwiedzicie nas za rok. Pozdrawiamy!

Czytaj więcej...

Wyjazd na trampoliny

DSC 0452  16.12.2019 roku dla 49  dzieciaków zorganizowany został wyjazd na trampoliny do Włocławka – JUMP HEAVEN. W wyjeździe uczestniczyło: 30 uczniów klas trzecich, 8 z czwartej. Grupę uzupełniło 11 uczniów klas starszych od V-VII. Amatorzy skoków przebywali na trampolinach dwie godziny. Wyjazd był bardzo udany. Uczniowie świetnie się bawili pod okiem instruktora  i opiekunów. 

Czytaj więcej...

ALE KOSMOS! - PIERWSZA GWIAZDKA

image152  13 grudnia w naszej szkole miało miejsce wyjątkowe wydarzenie edukacyjne. Było ono efektem udziału nauczyciela naszej szkoły- p.Łukasza Kołodziejskiego, który wraz z żoną Agnieszką Kołodziejską- wziął udział w konkursie „Ale kosmos!”, organizowanym przez Centrum Nauki Kopernik. Wiadomo nie od dziś, że co dwie głowy- to nie jedna! Państwo Kołodziejscy wygrali konkurs projektem „Pierwsza gwiazdka”. Jest ona symbolem Gwiazdy Betlejemskiej, której pojawienie się towarzyszyło narodzinom Jezusa, a dla nas stała się również pretekstem do podjęcia tematów dotyczących astronomii.

Czytaj więcej...

Wyjazd do Multikina na film pt. „Śnieżna paczka”

pobrane  11 grudnia udaliśmy się do włocławskiego Multikina na film pt. „Śnieżna paczka”. Uczeń klasy Va - Łukasz Zawitowski postanowił zdać Wam krótkie sprawozdanie z tego wyjazdu:

Czytaj więcej...

Samoobrona przed psem

IMG 9839  9 grudnia 2019 roku w naszej szkole odbyło się szkolenie w zakresie samoobrony przed psami, podczas którego dzieci i młodzież dowiedziały się, jak należy postępować w sytuacjach niebezpiecznych związanych z tymi zwierzętami.

Uczniowie po tym spotkaniu na pewno będą wiedzieli, co zrobić, gdy zaatakuje ich pies. Wiedza i umiejętności zdobyte podczas warsztatów pomogą zapobiec wielu tragediom.

Czytaj więcej...

Wszyscy jesteśmy wolontariuszami

79198566 533254360587168 871469574690701312 n  Działające w naszej szkole Koło Wolontariatu „ Młode serca” było w ostatnim czasie inicjatorem różnych działań charytatywnych , które wpisały się w obchodzony 5 grudnia Dzień Wolontariusza. Jednym z nich był udział w akcji ”Świąteczny dar serca dla Alanka” , mającej na celu pomoc choremu uczniowi ze szkoły podstawowej w Wielgiem.

Czytaj więcej...

Maraton Pisania Listów

IMG 20191210 111852  W tak szczególnym Dniu Praw Człowieka rozpoczęliśmy z wielką energią Maraton Pisania Listów AI.
Pisaliśmy min. aby żądać sprawiedliwości dla  Jose Adriana z Meksyku napadniętego w drodze ze szkoły, w obronie Nasu Abdulaziz z Nigerii postrzelonego w czasie obrony własnego domu, Mariel Sumook z Filipin, która walczy o ocalenie swojej społeczności a także Rehemana zabranego rodzinie do Chin.  
Dziękujemy wszystkim, którzy razem z nami pisali listy, mamy ich juz 115!
We wtorek też mogliśmy oglądać autorski  film o prawach człowieka, zrealizowany przez uczniów. Pięknie się wpisał w dzisiejsze święto. 
Maraton oczywiście trwa dalej, zapraszamy do poznania siły Waszych praw!

Napiszcie list, zmieńcie życie!

Ps. Info o kolejnych bohaterach Maratonu i przebiegu tej akcji już w środę.

Czytaj więcej...

Maraton Pisania Listów Amnesty International

IMG 20191209 134503  W tym szczególnym grudniowym czasie, razem z niezawodnymi  wolontariuszami przygotowujemy się do  kolejnego Maratonu Pisania Listów Amnesty International.

Zaczynamy 10 XII w Międzynarodowym Dniu Praw Człowieka. Listy wsparcia piszemy w obronie więźniów sumienia, aktywistów i aktywistek z całego świata, których prawa są łamane. Każdy może napisać list. 

Piszemy 10, 11 i 12 grudnia, w godz. 9.00 -13.30. w sali nr 10. 

Zapraszamy. Napisz list, zmień życie! P.s. Szczegóły u koordynatorki akcji Małgorzaty Pawłowskiej.

Czytaj więcej...

MIKOŁAJ W NASZEJ SZKOLE

„Drogi Święty Mikołaju,

na wakacjach jesteś w raju,

wiec list piszę, byś pamiętał,

że niedługo będą święta.

Pewno myślisz, że posypią

się tu prośby o prezenty.

Nie napisze jej, bo po co –

znasz je wszystkie, jesteś święty!”

IMG 0294  Mikołajki obchodzone są 6 grudnia i mają na celu oddanie czci świętemu Mikołajowi - biskupowi Miry o wielkim sercu.

6 grudnia około 350 roku zmarł św. Mikołaj, którego pochowano w Myrze. Po zajęciu Myry przez Saracenów jego relikwie zostały wykradzione w 1087 roku przez włoskich kupców i przeniesione do Bari. Właśnie dlatego, aby upamiętnić postać św. Mikołaja - tzw. mikołajki obchodzimy 6 grudnia.

6 grudnia to także dzień imienin Mikołaja i świetna okazja do wszelkiego rodzaju niespodzianek i obdarowania bliskich drobnymi upominkami w tajemnicy. To właśnie w nocy z 5 na 6 grudnia dzieci wystawiają buty lub skarpety z zamiarem otrzymania drobnej niespodzianki.

W piątek nadszedł ten długo wyczekiwany dzień…

Czytaj więcej...

Czy ja mam wpływ na klimat?

20191206 091322  Podczas ostatniego dnia Tygodnia Edukacji Globalnej, którego hasłem było pytanie: „Czy ja mam wpływ na klimat? - Czyli co mogę zrobić, aby uratować świat?” uczniowie naszej szkoły mogli zapoznać się z ostatnimi plakatami, które miały na celu pokazanie im różnych inicjatyw, które mogą podjąć, aby ratować środowisko. Pokazano im różnicę między życiem less waste a zero waste, zapoznano z postulatami Młodzieżowego Strajku Klimatycznego oraz sylwetką 16-letniej aktywistki klimatycznej, która jest inicjatorką wspomnianego MSK, Grety Thunberg. Uczniowie mogli również dowiedzieć się, jak zacząć działanie oraz w jakie inicjatywy warto się angażować, np. obchody Dnia Oceanów czy Dnia Pszczół lub Obóz dla Puszczy. Ten dzień również był dniem refleksji, podsumowań całego Tygodnia Edukacji Globalnej oraz wręczenia wszystkich podziękowań i nagród uczniom.

Czytaj więcej...

"Showtime- przedstawienia nadszedł czas"

IMG 0197  Czwarty dzień Tygodnia Edukacji  Globalnej pt. "Showtime- przedstawienia nadszedł czas" był kontynuacją rozważań na temat zdrowego odżywiania się i trybu życia. Dzisiaj główną atrakcją była inscenizacja o zdrowym odżywianiu przygotowana przez p. Dominikę Graczewską i p. Maksymiliana Rzekońskiego, którym serdecznie dziękujemy za trud włożony w przygotowanie uczniów w to ważne wydarzenie.

Czytaj więcej...

Spotkanie z policjantami

IMG 20191204 084302 1W środę – 4 grudnia 2019r. – odbyło się w naszej szkole spotkanie uczniów z klas 0-II z dzielnicowym Posterunku Policji w Dobrzyniu nad Wisłą- sierż. szt. Michałem Marciniakiem oraz sierż. szt. Łukaszem Nowackim. Panowie policjanci przybyli do nas z dużą ilością pomocy dydaktycznych- były czapki policjantów, pasy i wiele innych gadżetów, co spotkało się z entuzjazmem uczniów.

Czytaj więcej...

"O zdrowym odżywianiu i marnotrawstwie jedzenia"

100  Trzeci dzień Tygodnia Edukacji Globalnej obchodziliśmy pod hasłem "O zdrowym odżywianiu i marnotrawstwie jedzenia". Poświęcony on został zagadnieniom związanym z piramidą żywienia, wartościami odżywczymi owoców i warzyw, kompostowaniu, zawartości cukru w napojach, które uczniowie najczęściej wybierają do spożywania, marnotrawstwie jedzenia na świecie i w Polsce, bankom żywności oraz jadłodzielniom.

Czytaj więcej...

KONKURS PLASTYCZNY

IMG 20191127 092718  27 listopada 2019 rokuw Zespole Placówek Oświatowych w Wielgiem odbył się X Powiatowy Konkurs Plastyczny pt. "Parasol Pani Jesieni", w którym nasze uczennice: Magdalena Dereszewska z klasy IIIa i Maja Kacprzak z klasy IIIb otrzymały wyróżnienia. Gratulujemy!

Czytaj więcej...

"Śmieci oraz plastik fantastik"

73  Drugi dzień Tygodnia Edukacji Globalnej (wtorek) widniał pod hasłem "Śmieci oraz plastik fantastik". Uczniom zostało przybliżone pojęcie plastiku, jego rodzajów, mikroplastiku i Wielkiej Pacyficznej Plamy Śmieci. Młodzież miała okazję dowiedzieć się, co dzieje się ze śmieciami po wrzuceniu ich do kosza, ile lat potrzeba na rozłożenie się odpadów oraz które z nich nadają się do recyklingu. Obejrzeli animacje dotyczące prawidłowego segregowania śmieci, zagadnienia smogu, zanieczyszczenia wody oraz sieci widmo znajdujących się w morzach i oceanach.

Czytaj więcej...

Tydzień Edukacji Globalnej

03  W dniach 02.12-06.12. w naszej szkole odbywa się wyjątkowe wydarzenie - Tydzień Edukacji Globalnej pod hasłem "Uwaga! To ostatni dzwonek dla klimatu", przygotowany przez p.Dominikę Dąbrowską, p.Annę Baranowską oraz p.Małgorzatę Pawłowską. Głównym celem przedsięwzięcia jest przybliżenie uczniom naszej szkoły zagadnień dotyczących zmian klimatycznych, ich przyczyn oraz skutków, z jakimi to właśnie oni, jako młode pokolenie, będą musieli się mierzyć w przyszłości.

Czytaj więcej...

Wirtualny Festiwal Młodych Przedsiębiorczych

MP1  W środę, 27 listopada 2019r. młodzież, realizująca program Młodzi Przedsiębiorczy brała udział w Wirtualnym Festiwalu Młodych Przedsiębiorczych. Wirtualny Festiwal to interaktywna rywalizacja, w której drużyny z całej Polski uczestniczą we wspólnej zabawie online. Festiwal składał się z sześciu zadań, mających na celu pobudzenie w młodzieży przedsiębiorczości. Pojawiały się one na stronie internetowej między godziną 10:00 a 12:30, ostatnie zadanie należało przesłać do godziny 15.00.

Czytaj więcej...

 

„Żegnaj  jesieni”

IMG 20191122 093645  W piątek 22.11.2019r dzieci z oddziału przedszkolnego zaprezentowały przedstawienie „Żegnaj jesieni”. Uczniowie zaprosili na uroczystość Dyrekcję szkoły ,Rodziców oraz uczniów z klas I-III z Wychowawcami. Dzieci recytowały wiersze ,śpiewały piosenki o tematyce jesiennej, a w tle rozbrzmiewała muzyka Vivaldiego. Jesień to bogata, kolorowa i „smaczna” pora roku, o czym mogli się przekonać uczestnicy uroczystości, otrzymując kosz z jabłkami.

Czytaj więcej...

XXII SPORTOWY ZLOT NIEPODLEGŁOŚCIOWY

image146W dniach 22-24 listopada 2019r. nauczyciele wychowania fizycznego – p.Paweł Bielicki, p.Piotr Jankowski oraz p.Dominik Turkiewicz zorganizowali w naszej szkole XXII Sportowy Zlot Niepodległościowy, w którym udział wzięło 37 uczniów. Młodzież miała okazję spędzić czas w niecodzienny sposób – „na sportowo”. Rywalizowano w wielu dyscyplinach: halowa piłka nożna, piłka siatkowa, unihokej oraz konkurencjach indywidualnych, takich jak: sprawnościowy tor przeszkód, żonglerka piłką nożną, żonglerka piłka siatkową, strzały do bramki, skoki przez skakankę, rzut do kosza, rzut do kosza z dwutaktu, siłowanie na rękę, podbijanie piłeczki rakietką tenisową, tenis stołowy indywidualny.

Czytaj więcej...

,,Stop nałogom”

20191122 083858,  ,Stop nałogom” to program profilaktyczny organizowany w naszej szkole każdego roku przez Szkolne Koło PCK i LOP  we współpracy z Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Dobrzyniu nad Wisłą. W związku z tym 22 listopada odbyło się spotkanie uczniów klasy VIa i VIb z dzielnicowym p.Michałem Marciniakiem, podejmujące problematykę zagrożeń wynikających z palenia papierosów, spożywania alkoholu, zażywania narkotyków i innych środków odurzających. Uczniowie obejrzeli ciekawą prezentację na temat zgubnego zażywania dopalaczy, mieli możliwość wysłuchania wywiadu z młodą dziewczyną uzależnioną kiedyś od narkotyków. Dowiedzieli się także,jakie mogą być prawne konsekwencje posiadania i zażywania alkoholu, papierosów i innych używek przez dzieci i młodzież.

Czytaj więcej...

W poniedziałek 11 listopada świętowaliśmy 101. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.

261b7 75 IMG 7152  Dyrekcja, delegacja nauczycieli, uczniów oraz członkowie pocztu sztandarowego uczestniczyli w uroczystych obchodach Święta Niepodległości. Rozpoczęły się one Mszą św. za ojczyznę w kościele parafialnym. Po mszy korowód samorządowców, mieszkańców i oczywiście strażaków-ochotników przeszedł na plac Wolności, gdzie składano kwiaty pod pomnikiem upamiętniającym 950-lecie miasta.

Czytaj więcej...

PRACOWNICY ZAKŁADU KARNEGO W NASZEJ SZKOLE

IMG 9093  W naszej szkole staramy się zapewnić zarówno bezpieczeństwo jak i różne możliwości rozwoju dzieci. W odpowiedzi na chęć uczestniczenia uczniów w prelekcjach prowadzonych przez osoby wykonujące ciekawe zawody, postanowiliśmy zaprosić pracowników Zakładu Karnego z Włocławka. W związku z tym w środę- 20 listopada 2019 r. odwiedził nas podporucznik Konrad Górski wraz z  wychowawcą więziennym – starszym sierżantem Michałem Paczkowskim. W prelekcji wzięli udział uczniowie z klas szóstych i siódmych.

Czytaj więcej...

Szkółka żeglarska

zagle  W piątek 15 listopada oraz we wtorek 19 listopada 2019r. p. Jarosław Marciniak – trener żeglarstwa odwiedził uczniów naszej szkoły z klas I-V. Od jesieni ubiegłego roku p.Marciniak prowadzi zajęcia żeglarskie, które odbywają się w sali gimnastycznej i we włocławskim basenie /nauka pływania/. Rodzice partycypują w kosztach biletów wstępu na basen.

Czytaj więcej...

WIZYTA W BIBLIOTECE PUBLICZNEJ – SPOTKANIE AUTORSKIE Z p.MARIĄ SIKORSKĄ

20191118 084228 (Kopiowanie)  18 listopada uczniowie klas VIII z opiekunami wybrali się do Biblioteki Publicznej w Dobrzyniu nad Wisłą na spotkanie autorskie z lokalną poetką p. Marią Sikorską. Młodzież miała okazję zapoznać się z bogatą twórczością pisarki. To było bardzo ciekawe i miłe spotkanie. Dziękujemy za zaproszenie!

Czytaj więcej...

PRELEKCJA DLA UCZNIÓW- HIV/AIDS, uzależnienia, dopalacze

hiv aids  6 listopada odbyła się prelekcja dla uczniów klas VIII, dotycząca profilaktyki HIV/AIDS. Prelekcję wygłosiła p. Katarzyna Marczewska z lipnowskiego SANEPIDU, zaś 14 listopada odbyła się prelekcja dla uczniów klasy IV dotycząca uzależnień i dopalaczy. Warsztaty prowadziła p. Katarzyna Marczewska z lipnowskiego SANEPIDU.

„Śpiewamy dla Niepodległej”

IMG 5468n  W piątkowy wieczór 8 listopada w naszej szkole miał miejsce niezwykły koncert w duchu pieśni patriotycznej. Niezwykły, bo wzięło w nim udział wielu niezwykłych artystów: śpiewali uczniowie, rodzice, nauczyciele, a także mieszkańcy Dobrzynia nad Wisłą. Wśród śpiewających gości nie zabrakło Burmistrza – p. Piotra Wisniewskiego, wiceprzewodniczących Rady Miejskiej- p. Jadwigi Grudzińskiej i p. Doroty Kalinowskiej, dyrektor Zespołu Obsługi Szkół- p. Kingi Szczypińskiej, dyrekcji przedszkoli niepublicznych – p. Marleny Dolińskiej z „Akademii Przedszkolaka” i p. Aleksandry Szczepańskiej z ”Zielonej krainy”.

Czytaj więcej...

Święto Niepodległości

IMG 20191107 095929  W tym roku Święto Niepodległości obchodziliśmy pod hasłem „Śpiewamy dla Niepodległej”. Koncert zorganizowała p. Maria Pruchniewska, która była autorką scenariusza uroczystości. Uczniowie, nauczyciele, pracownicy, panie dyrektor- wszyscy śpiewali pieśni patriotyczne przy akompaniamencie fortepianowym p. Maksymiliana Rzekońskiego i orkiestry strażackiej. Niesamowita atmosfera tego spotkania pozwoliła nam przenieść się do czasów wspominanych w piosenkach i oddać hołd naszym przodkom, dzięki którym żyjemy dziś w wolnym kraju, możemy mówić w polskim języku i chodzić do polskiej szkoły…

Czytaj więcej...

UNIHOKEJ

  W 73364103 737297556738288 7278773366788456448 nostatnim tygodniu października nasi uczniowie brali udział w zawodach w unihokeja. 28.10.2019 r. w zawodach powiatowych zmagali się chłopcy z klas VII i VIII. A oto wyniki:

SP Dobrzyń n. Wisłą – 4 miejsce

SP Wielgie – 1 miejsce

SP Karnkowo – 2 miejsce

SP Mysłakówko – 3 miejsce

Czytaj więcej...

PASOWANIE NA UCZNIA

IMG 8300  25 października 2019 roku miała miejsce ważna, zarówno dla uczniów, jak i ich rodziców, uroczystość pasowania na ucznia. Pierwszoklasiści pod kierunkiem wychowawczyni, p. Wandy Zawadzkiej, przygotowali przedstawienie, w którym zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie, taneczne i wokalne.

Czytaj więcej...

DZIEŃ PATRONA W SP CHALIN

20191021 125440  21 października 2019 roku w Szkole Podstawowej w Chalinie z okazji Dnia Patrona odbyły się konkursy, w których udział brali uczniowie naszej szkoły. W konkursie plastycznym I miejsce zdobył Igor Skibiński z klasy III b, II miejsce zajęła Magdalena Dereszewska z klasy III a, wyróżnienie otrzymała Maja Kacprzak z klasy III b. W konkursie recytatorskim prozy Henryka Sienkiewicza wyróżniona została Natalia Wysocka z klasy VIII b, a pozostali uczestnicy: Viktoria Kalinowska i Anna Skibińska z klasy V a oraz Antoni Habasiński z klasy V b otrzymali dyplomy.

Czytaj więcej...

Zbiórka - "Dzieło Nowego Tysiąclecia"

  Dnia 13 października 2019 roku, uczniowie należący do Szkolnego Klubu Wolontariatu „Młode Serca”, pod opieką nauczycieli: p. Elżbiety Bukowskiej, p. Doroty Gładkowskiej i p. Anny Masztakowskiej-Struś, po Mszy świętej o godzinie 10.00 zbierali pieniądze na rzecz Fundacji ”Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
Była to już kolejna akcja przeprowadzona przez naszych wolontariuszy poza murami szkoły.

Czytaj więcej...

Dzień Edukacji Narodowej

IMG 7971  14.10.2019r. odbyła się w naszej szkole akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Młodzi artyści: piosenką – uczennice z klasy Va, słowem – uczniowie z klasy VIIIa i VIIIb, tańcem – uczennice z klasy IIIa i grą na instrumentach – uczniowie z klas IIIa, IVa, VIb, VIIa i VIIIa uświetnili ten wyjątkowy dzień. Docenili i podkreślili swoją wdzięczność za codzienny trud pracy dyrekcji, nauczycieli, pracowników administracji i obsługi.

Czytaj więcej...

Młodzi Głosują

IMG 7810  Nasza szkoła, tradycyjnie już, przystąpiła do ogólnopolskiego programu Młodzi Głosują, organizowanego przez Centrum Edukacji Obywatelskiej.

Młodzieżowe wybory odbyły się w szkołach w całej w Polsce w ostatnim tygodniu przed wyborami powszechnymi. W akcji wzięło udział ponad 900 szkół.

Celem akcji jest zwiększenie uczestnictwa młodych ludzi w życiu publicznym, w tym zachęcenie ich do świadomego udziału w wyborach.

Czytaj więcej...

EUROPEJSKI TYDZIEŃ ŚWIADOMOŚCI DYSLEKSJI 2019

IMG 20191009 105824  Tradycyjnie w naszej szkole obchodziliśmy Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji. W tym roku hasło przewodnie brzmiało: „Nauczyciel bliżej dziecka”.

Na korytarzu głównym była przygotowana gazetka na temat: „Dysleksja nie tylko na języku polskim”. Na ścianach rozwieszone zostały zdjęcia sławnych osób z dysleksją. Na plastyce i technice uczniowie wykonywali „Graffiti ortograficzne”. Najciekawsze prace można obejrzeć na gazetce przy sali 34 i przy wejściu głównym.

Czytaj więcej...

Sympozjum Zespołu Szkół w Dobrzyniu nad Wisłą

20191010 105134  10 października 2019 roku uczniowie klas VIIIa i VIIIb wraz z dyrektor naszej szkoły, Aleksandrą Nowak, psycholog - Dominiką Dąbrowską i nauczycielką - Anną Redestowicz uczestniczyli w XV Sympozjum Zespołu Szkół w Dobrzyniu nad Wisłą zatytułowanym "W zdrowym ciele zdrowy duch - NIEUCZESANYCH MYŚLI KILKA".

Czytaj więcej...

"PIES SZEF"

kino8.10.19 8 października 2019 r. tj. we wtorek z inicjatywy Szymona i Przemka, uczniów klasy VII b udaliśmy się  na film pt."BYŁ SOBIE PIES 2" w reżyserii Gail Mancuso. Wyjazd  do Multikina  we Włocławku zorganizowała pani Ewa Wysocka. Mogliśmy obejrzeć najzabawniejszą , ale i najbardziej wzruszającą/ oj polało się dużo łez!/ oraz nieprzewidywalną dla widza w każdym wieku historię psa.

Czytaj więcej...

Zajęcia w Astrobazie dla najmłodszych

IMG 20191004 131456  Rozpoczęły się zajęcia z astronomii dla klasy 0. Młodzi adepci nocnego nieba zaczęli swoją przygodę od zwiedzenia naszego przyszkolnego obserwatorium Astronomicznego.

Czytaj więcej...

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

IMG 20191004 125038  4 października obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia pod hasłem „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!” Znajomość tabliczki mnożenia sprawdzana była w niecodzienny sposób, bowiem egzaminatorami byli najlepsi matematycy z klasy IV pod opieką nauczycieli matematyki. Tworzyli oni specjalne Komisje MT i zaopatrzeni w losy przepytywali starszych kolegów, nauczycieli, pracowników szkoły. Uczniowie na przerwach mieli również możliwość pograć w gry korytarzowe oraz porozwiązywać łamigłówki matematyczne. Rada Rodziców ufundowała na tę okazję lizaki dla wszystkich biorących udział w zabawie.

Czytaj więcej...

Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego

20191003 111526  03.10.2019r w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego. Szacuje się, że na świecie z powodu zaburzeń psychicznych cierpi ok. 450 milionów ludzi. Badania pokazują, że nawet co 5 dziecko w Polsce zmaga się z problemami natury psychicznej.

Czytaj więcej...

Mój pierwszy zielnik

20190924 141314  W dniu 24 września 2019 roku uczennica klasy VIIIb Weronika Pochylska zajęła I miejsce w konkursie organizowanym przez Nadleśnictwo Włocławek, pt. „Mój pierwszy zielnik”. Opiekunem Weroniki była Katarzyna Górecka.

Czytaj więcej...

UWAGA!!! – nowy Samorząd Uczniowski

samorzad2019Nowy Zarząd Samorządu Uczniowskiego:

Natalia Siwkowska z kl. VIII a- przewodnicząca

Oliwia Wasiołek  z kl. VIII b – zastępca przewodniczącej

Zuzanna Wasiołek z kl. V c - sekretarz

Krystian Sulkowski z kl. IV  - skarbnik

  Samorząd Uczniowski został wybrany w demokratycznych wyborach, które zostały przeprowadzone w zeszłym tygodniu. Uczniowie ci będą pracować pod kierunkiem p. Piotra Jankowskiego i p. Joanny Jędrzejewskiej, którzy w wyborach na opiekunów samorządu uzyskali najwięcej głosów. Życzymy Wam sprzyjających warunków do realizacji wyborczych obietnic oraz samych sukcesów w samorządowej pracy.

Nasi Stypendyści

IMG 7705  25 września Pan Burmistrz Miasta i Gminy Dobrzyń nad Wisłą wraz z Panią Dyrektor Zespołu Obsługi Szkół wręczył stypendia za bardzo dobre wyniki w nauce i sporcie. Uczniowie, którzy zostali nagrodzeni uzyskali na koniec roku szkolnego średnią 5,2 i wyższą.

Czytaj więcej...

Poznajemy zasady bezpiecznego poruszania się po drodze

IMG 7621  17 września do oddziału przedszkolnego klasy pierwszej zawitali policjanci z miejscowego posterunku policji, by przeprowadzić pogadankę na temat: „Poznajemy zasady bezpiecznego poruszania się po drodze”. Dzieci z chęcią uczestniczyły w rozmowie, poznały nowe wiadomości, które pozwolą na wprowadzenie prawidłowych nawyków podczas poruszania się po drogach.

Czytaj więcej...

Sprzątanie Świata

„NIE ŚMIECIMY – SPRZĄTAMY – ZMIENIAMY”

IMG 7699Tradycyjnie nasza szkoła wzięła udział w akcji „Sprzątanie  Świata”, która w tym roku odbywała się w dniach 20-22 września. Celem akcji jest zachęcanie do podejmowania działań, dzięki którym nauczymy się nie tworzyć niepotrzebnych odpadów i będziemy stawać się odpowiedzialnymi i świadomymi konsumentami.

Czytaj więcej...

Dzień Emotikona i apel

IMG 7654  19 września świętowaliśmy Dzień Emotikona. Emotikony są bardzo popularne wśród dzieci i młodzieży, ale nie tylko. Wielu dorosłych również używa ich na co dzień, ponieważ te znaki często lepiej oddają nasz nastrój niż słowa, a także skracają czas pisania wiadomości. 19 września nie jest datą przypadkową – tego dnia 1982 roku po raz pierwszy użyto emotikona. Był to znak: „:-)”. Uczniowie i nauczyciele przygotowali najróżniejsze emotikony. Było bardzo wesoło i kolorowo J

Czytaj więcej...

Spotkanie z rodzicami

IMG 7648  W środę 18 września odbyło się zebranie rodziców, którzy mieli możliwość uczestniczenia w wykładzie przeprowadzonym przez p. dr Adrianę Kłoskowską z Ośrodka „Impuls dla Rozwoju Edukacji” z Grudziądza. Temat prelekcji brzmiał: „Racja czy relacja – zrozumieć swoje dziecko”. Cieszymy się, że wspólnie pracujemy nad tym, by dzieci czuły się zrozumiane. RODZICE – DZIĘKUJEMY ZA WASZĄ OBECNOŚĆ!

Czytaj więcej...