6 marca Europejski Dzień Logopedy

IMG 4391  Z tej okazji pani logopeda Anna Baranowska spotkała się z klasą I A oraz klasą III na specjalnie dla nich przygotowanych grupowych zajęciach logopedycznych. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się kim jest logopeda i czym się zajmuje oraz jak wygląda jego praca. Dzieci wykonywały ćwiczenia usprawniające motorykę aparatu artykulacyjnego, oddechowego i fonacyjnego, ćwiczyły słuch fonematyczny, pamięć oraz percepcję wzrokową, a to wszystko w przyjemnej atmosferze zabawy.

Czytaj więcej...

Sukces Natalii uczennicy klasy VII A

IMG 20190307 102159 resized 20190309 074727770 Sukces Natalii Siwkowskiej z klasy VII A 07-03-2019 r. o godz. 9.00 w Szkole Podstawowej w Brudzeniu Dużym odbył się Dekanalny Konkurs Wiedzy z Ewangelii wg św. Łukasza. Materiał, który obowiązywał na tym etapie to: Pismo Święte Starego i Nowego Testamentu. Najnowszy przekład z języków oryginalnych z komentarzem, Edycja Świętego Pawła 2008, Ewangelia wg św. Łukasza. Było ciężko, ale nasza uczennica, Natalia Siwkowska z klasy VII A, dzielnie sobie poradziła. Zdobyła I miejsce! Gratulujemy!!!!!

Czytaj więcej...

I miejsce w regionie w konkursie ,, Mój Las ”

20190305 134421  Uczennica klasy VIII Jowita Górska zajęła I miejsce w regionie w XXXII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Młodzieży Szkolnej pod hasłem ,,Mój Las”, organizowanego przez Ligę Ochrony Przyrody oraz Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Leśnictwa i Drzewnictwa. Celem konkursu jest poszerzanie wiedzy przyrodniczej i ekologicznej dzieci i młodzieży szkolnej oraz zachęcanie do podejmowania działań na rzecz ochrony środowiska.

Czytaj więcej...

Szkolenie z "Pierwszej pomocy"

IMG 4364  W poniedziałek 4 marca w naszej szkole odbyło się szkolenie z "Pierwszej pomocy", w którym uczestniczyli wszyscy pracownicy. Część teoretyczną przeprowadził pan Łukasz Gajda z pomocą ratowników z lipnowskiego WOPR-u. Ćwiczenia praktyczne odbyliśmy pod czujnym okiem pana Łukasza oraz pana Mateusza, pana Daniela i pana Maćka. Dziękujemy za przekazaną wiedzę i miłą atmosferę na zajęciach.

Czytaj więcej...

„Dobrzyńskie Czytanie”

IMG 4230 28 lutego 2019 roku w naszej szkole odbyło się niecodzienne spotkanie zorganizowane przez p. Magdalenę Kozłowską i p. Krystynę Kowalską – „Dobrzyńskie Czytanie”. Zaproszeni goście – mieszkańcy Dobrzynia nad Wisłą, rodzice, nauczyciele, a nawet babcie – czytali dzieciom i młodzieży swoje ulubione bajki, poezję oraz fragmenty literatury patriotycznej.

Czytaj więcej...

„Zima w oczach dziecka”

IMG 4214  27.02.2019r. został rozstrzygnięty konkurs plastyczny kl. I-III pt. „Zima w oczach dziecka”. Jury w składzie: p. Monika Bogucka- pedagog szkolny, p. Małgorzata Piątkowska- pracownik obsługi szkoły, p. Małgorzata Pawłowska- nauczyciel plastyki, dokonało oceny prac według następujących kryteriów: łączenie technik plastycznych, pomysłowość w ujęciu tematu, zgodność pracy z tematem oraz estetyka wykonania.

Czytaj więcej...

One Billion Rising

IMG 3873  22 lutego uczennice, uczniowie i nauczyciele naszej szkoły włączyli się do światowej akcji antyprzemocowej „One Billion Rising” (polska nazwa "Nazywam się miliard"). Akcję zapoczątkowała w 2011 roku amerykańska działaczka antyprzemocowa Eve Ensler.

Czytaj więcej...

Dobrze Cię widzieć

20190215 101056 W piątek 15 lutego w ramach kampanii ogólnopolskiej "Dobrze Cię widzieć" rozdawane były kamizelki odblaskowe, a także przeprowadzona została lekcja na temat bezpieczeństwa na drogach. Na stronie www.dobrzeciewidziec.org można również obejrzeć animacje pokazujące, że warto nosić kamizelki odblaskowe.

Czytaj więcej...

IV Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji Brytyjskiej

DSC01595  Dnia 15.02.2019r. troje uczniów naszej szkoły pod opieką pani Joanny Marciniak pojechało do Szkoły Podstawowej im. Żwirki i Wigury w Maliszewie na IV Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji Brytyjskiej ,,Poetry Lovers". Gabriel Suwała (klasa Ib) reprezentował klasy I-III, Viktoria Kalinowska (klasa IVa) reprezentowała klasy IV-VI, Wiktoria Makowska (klasa VIIa) reprezentowała klasy VII-VIII

Czytaj więcej...

Teatr "Kurtyna" z Krakowa

IMG 3765  4 lutego gościliśmy w naszej szkole aktorów z teatru "Kurtyna" z Krakowa. Przedstawili oni bardzo pouczające spektakle dostosowane do wieku odbiorców. Najmłodsi obejrzeli przedstawienie pt. "Jestem królem zamku", klasy IV-VI "Moją historię", a najstarsi "Wyzwanie".

Czytaj więcej...

Sto książek z okazji 100-lecia Niepodległej

images101 Została zakończona akcja pt. „Sto książek z okazji 100-lecia Niepodległej” zorganizowana z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Biblioteka szkolna pozyskała dotację w wysokości 1570 zł. Bardzo dziękujemy wszystkim darczyńcom za wielki dar serca. Zebrane środki pozwolą na wzbogacenie naszego księgozbioru w nowe lektury oraz inne cenne pozycje.

Czytaj więcej...

W karnawale wszędzie bale…

IMG 3168  W naszej szkole nie było inaczej - 5 stycznia odbyła się zabawa taneczna – „Choinka”. Uczniowie mieli okazję spotkać się i potańczyć. Największą atrakcją tego dnia była „FOTOBUDKA”, gdzie można było zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z rówieśnikami, rodzicami lub nauczycielami. Nie zabrakło również Świętego Mikołaja, który częstował przybyłych na zabawę słodkościami.

Czytaj więcej...

Orszak Trzech Króli

20190106 130446  6 stycznia ulicami naszego miasta po raz pierwszy przeszedł Orszak Trzech Króli. Towarzyszyło mu hasło: "Odnowi oblicze ziemi" i nawiązywało do słów św. Jana Pawła II. Wymarsz poprzedziła Msza Święta o godz. 12.00, po której zostało wystawione przedstawienie jasełkowe w wykonaniu uczniów naszej szkoły pod kierunkiem ks. Sebastiana Krupniewskiego.

Czytaj więcej...

IV Turniej Unihokeja dla Dziewcząt i Chłopców

DSC 0082 Nasz Uczniowski Klub Sportowy „DOBRZYŃ” nie próżnował w przerwie świąteczno-noworocznej! 29.12.2018r. zorganizował IV Turniej Unihokeja dla Dziewcząt i Chłopców. W turnieju udział wzięły cztery drużyny dziewcząt i trzy chłopców. Kolejno miejsca zajmowali:

Czytaj więcej...

Jasełka

„Jest taki dzień, bardzo ciepły, choć grudniowy…”

IMG 3126  W piątek 21 grudnia 2018 roku z bożonarodzeniowym przesłaniem uczniowie naszej szkoły przedstawili Jasełka. Do występu przygotowały ich katechetki: pani Elżbieta Bukowska i pani Krystyna Bielecka wraz z księdzem Sebastianem Krupniewskim i panią Marią Skibińską. Oprawę muzyczną zapewniła Scholka na czele z panem Dawidem Dejneckim. Obejrzenie spektaklu dostarczyło nam niezapomnianych wrażeń. Bardzo dziękujemy wykonawcom za uświadomienie istoty Świąt Bożego Narodzenia.

Czytaj więcej...

Kiermasz bożonarodzeniowy

IMG 3081  W naszej szkole, zgodnie z tradycją, w okresie przedświątecznym odbył się kiermasz ozdób bożonarodzeniowych. Przy organizacji aktywnie brali udział uczniowie ze Szkolnego Koła Wolontariatu "Młode Serca". Ozdoby świąteczne, które były bardzo oryginalne i niekiedy zaskakujące, przygotowali uczniowie z klas I-IV i V- VIII. Dzieci wykonały stroiki, choinki, bombki, świeczniki itd.

Czytaj więcej...

Szkolne Koło Wolontariatu w Domu Dziennego Pobytu w Mokowie

48425676 1879229845533390 6360684408885739520 n  19 grudnia 2018 roku grupa wolontariuszy ze Szkolnego Koła Wolontariatu „Młode Serca” odwiedziła Dom Dziennego Pobytu w Mokowie. Wolontariusze przedstawili program artystyczny z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia i wspólnie z podopiecznymi śpiewali kolędy. Był to niezapomniany wyjazd pełen magicznych przeżyć, który na długo pozostanie w naszych sercach.

Czytaj więcej...

Dekorowanie choinki

20181214 111102  W piątek 14 grudnia wspólnie dekorowaliśmy choinkę na Placu Wolności. Ozdoby, które zawisły na pięknym, dużym drzewku przygotowaliśmy własnoręcznie. Każdy mógł zawiesić swoją bombkę. Sprawiło to nam wiele radości. Dziękujemy pani Dyrektor Domu Kultury „ŻAK”, Renacie Chęckiej, za stworzenie wspaniałej, przemiłej atmosfery, a także za zaproszenie Świętego Mikołaja i Śnieżynek, którzy częstowali nas słodkościami J.

Czytaj więcej...

Rodzice to nasza siła!!!

20181211 154526We wtorek- 11 grudnia 2018 roku- zarząd Rady Rodziców: Joanna Balcerowska, Daria Piekarska, Paulina Piekarska i Piotr Kalinowski został zaproszony na spotkanie z Dyrekcją Szkoły.

A co w paczkach dla dzieci? A jakie atrakcje podczas Choinki szkolnej? Jakie maski na bal karnawałowy?  Rodzice debatowali nad tymi ważnymi sprawami i ustalali szczegóły, np. czy zaprosić na Choinkę św. Mikołaja samego czy z pomocnicami ;-)

Dyrekcje Szkoły- p. Aleksandra Nowak i p. Maria Pruchniewska –wyraziły słowa wdzięczności i uznania za zaangażowanie Rodziców w działalność na rzecz szkoły.

Czytaj więcej...

Wyjazd do Płocka na basen

20181211 103828  We wtorek 11 grudnia 2018 roku uczniowie naszej szkoły mieli możliwość zrelaksowania się podczas wyjazdu do Płocka na basen. Korzystali także z jacuzzi i zjeżdżalni. Wyjazd był nagrodą za bardzo dobre wyniki w nauce, bardzo dobre zachowanie i zaangażowanie w życie szkoły i klasy.

Czytaj więcej...

XXI Sportowy Zlot Niepodległościowy

DSC 3403  W dniach 07.-09.2018r. odbył się XXI Sportowy Zlot Niepodległościowy, w którym udział wzięło 51 uczniów z naszej szkoły. Uczniowie mieli okazję spędzić czas w niecodzienny sposób – „na sportowo”. Rywalizowano w wielu dyscyplinach: halowa piłka nożna, piłka siatkowa, piłka koszykowa, unihokej oraz konkurencjach indywidualnych, takich jak: sprawnościowy tor przeszkód, żonglerka piłką nożną, żonglerka piłka siatkową, strzały do bramki, skoki przez skakankę i rzut do kosza.

Czytaj więcej...

Maraton Pisania Listów Amnesty International

Maraton 5 XII, rol.  W dniach 3 i 5 grudnia w naszej szkole miała miejsce międzynarodowa akcja, Maraton Pisania Listów Amnesty International.

Uczniowie, uczennice a także chętni nauczyciele, czy rodzice kierowli słowa wsparcia do kobiet z całego świata, obrończyń praw człowieka. Przy organizowaniu, zbieraniu materiałów, wykonaniu plakatów, rozdawaniu ulotek wytrwale pracowali nasi wspaniali wolontariusze. A 5 grudnia gościliśmy młodzież z pobliskiej szkoły średniej ( Zespół Szkól Rolniczych), która także włączyła się w pisanie listów.

Czytaj więcej...

Wyjazd do Włocławka

IMG 20181211 090705  11 grudnia klasa VIa wraz z opiekunami – panem Łukaszem Kołodziejskim i panią Anną Grabowską spędziła miły dzień we Włocławku. Najpierw byliśmy w Multikinie na filmie pt. Grinch. Potem udaliśmy się do restauracji McDonald. Na koniec uczniowie mieli chwilę wolnego czasu dla siebie w centrum handlowym Wzorcownia.

Czytaj więcej...

W Teatrze Impresaryjnym

P1080144  Klasy IV wraz z paniami wychowawczyniami – panią Marią Pruchniewską, panią Dominiką Grączewską, panią Bożeną Nowakowską i panią psycholog – Dominiką Dąbrowską mikołajkowy dzień spędziły na wyjeździe do Włocławka. Byliśmy w Teatrze Impresaryjnym na spektaklu pt. „Babcocha”, a potem odwiedziliśmy restaurację Mc Donald.

Czytaj więcej...

Kujawsko-Pomorska Szopka Bożonarodzeniowa

DSC08814  Uczniowie z naszej szkoły wykonali prace na wojewódzki konkurs plastyczny "Kujawsko-Pomorska Szopka Bożonarodzeniowa" organizowany w Toruniu. Są to: Maja Lewandowska z kl. IV B, Szymon Struś z kl. IV A, Daria Nowakowska, Julia Wasilewska i Adam Olewiński z kl. V B oraz Oliwia Rydlewska i Roksana Rydlewska z kl. VI B.

Czytaj więcej...

Mikołajki

DSC 0141  6 grudnia naszą szkołę odwiedził święty Mikołaj. Dzieci z klas pierwszych, które były bardzo grzeczne nie tylko dziś, otrzymały upominki. Przesympatyczny Mikołaj polecił dzieciom, aby również w nadchodzącym roku zasłużyły na nagrodę, zaś urocze pomocnice- Śnieżynki nie szczędziły najmłodszym uśmiechów. Święty Mikołaj bardzo się spieszył, ale uczniom z klasy Ib udało się go zatrzymać do pamiątkowego zdjęcia.

Dziękujemy serdecznie Urzędowi Miasta i Gminy w Dobrzyniu nad Wisłą i zapraszamy za rok ;-)

Czytaj więcej...

II miejsce w województwie

IMG 2930  4 grudnia 2018 roku odbył się Finał Wojewódzki w unihokeju dziewcząt w kategorii 2003-2005, w którym brały udział drużyny z: Gąsawy, Rogowa, Wielgiego, Bydgoszczy, Brzozia oraz nasza – z Dobrzynia nad Wisłą. 

Czytaj więcej...

Spotkanie z podopiecznymi Fundacji Mondo Cane

IMG 1107  04 grudnia 2018 roku naszą szkołę odwiedzili nietypowi goście. Wraz z paniami Edytą Małkiewicz i Elżbietą Piątkowską przyjechały dwie urocze suczki: Pusia i Freja. Obydwie są podopiecznymi Fundacji Mondo Cane – Inspektorat we Włocławku.

Czytaj więcej...

Apel

IMG 2231  W poniedziałek 3 grudnia 2018 odbył się apel, podczas którego wręczono uczniom dyplomy i nagrody książkowe i rzeczowe ufundowane przez Radę Rodziców.

Pani Dyrektor ogłosiła wyniki konkursu na najlepszą prezentację o Józefie Piłsudskim. Wyróżnienia zdobyli:

Borys Zajączkowski z kl. VIb

Oliwia Maciakiewicz z kl. IIIbG

Szymon Struś z kl. IVa

Czytaj więcej...

Stop nałogom

IMG 2227  ,,Stop nałogom" to tytuł programu profilaktycznego zorganizowanego i przeprowadzonego w listopadzie 2018r. w naszej szkole przez Szkolne Koło PCK i LOP we współpracy z Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Dobrzyniu nad Wisłą.

Czytaj więcej...

Parasol Pani Jesieni

20181129 120640  29 listopada 2018r. w Zespole Placówek Oświatowych w Wielgiem odbył się IX Powiatowy Konkurs Plastyczny pt. „Parasol Pani Jesieni”, w którym nasza uczennica z klasy III Aleksandra Nowakowska zdobyła I miejsce.

Czytaj więcej...

Wieczór Poetycki

IMG 2056Weź do ręki tej ziemi garstkę,

Ściśnij w dłoni, krew z niej popłynie…

Ks. Jerzy Popiełuszko

  27 listopada 2018 roku w naszej szkole odbyło się wyjątkowe spotkanie miłośników poezji. Spotkanie, którego motywem przewodnim była 100. Rocznica Odzyskania Niepodległości przez naszą Ojczyznę.
  Piękno, miłość - te pojęcia rodzą się, gdy mówimy, słyszymy słowa NIEPODLEGŁA! Tak wyjątkowy temat budzi w każdym z nas najgłębsze uczucia. Dzieliliśmy się tymi emocjami z wyjątkowymi gośćmi, których zaprosiliśmy do recytacji utworów o tematyce patriotycznej.

Czytaj więcej...

Marsz Niepodległości w Dobrzyniu nad Wisłą

IMG 1435 W ramach obchodów setnej rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę nasza szkoła zorganizowała Marsz Niepodległości. W piątek 16 listopada 2018 roku o godzinie 10.00 ruszyliśmy z pieśnią na ustach ulicami naszego miasteczka, aby uczcić tak ważne dla Polaków święto.
Uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy szkoły z dumą nieśli 100-metrową biało-czerwoną flagę.

Czytaj więcej...

Obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

46089727 1168968166585152 6206601344745209856 o 11 listopada 2018 delegacja Szkoły Podstawowej w Dobrzyniu nad Wisłą wzięła udział w obchodach 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczystość rozpoczęła się przemarszem uczestników spod Urzędu Miasta i Gminy w Dobrzyniu nad Wisłą do kościoła parafialnego, w którym odbyła się msza św. w intencji Ojczyzny.

Czytaj więcej...

Przedstawienie z okazji 100. Rocznicy odzyskania niepodległości.

IMG 0963 W piątek 9 listopada 2018 roku klasy II i klasa III wraz z wychowawczyniami: p. Violettą Hass, p. Anną Bigoszewską-Puchalską oraz p. Wandą Zawadzką zaprosiły całą społeczność szkolną, a także dobrzyńskich przedszkolaków na uroczystą akademię z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Czytaj więcej...

Niepodległa dla hymnu

IMG 1065 W piątek 9 listopada 2018 roku o godzinie 11.11 w ramach świętowania 100. Rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości wspólnie śpiewaliśmy 4- zwrotkowy hymn narodowy.

Czytaj więcej...

Wizyta w Ośrodku „Nasze Słoneczka”

45041859 893057080899441 7203984907989680128 nELUNIA  W ostatnim tygodniu października w ramach kończącego się Tygodnia Misyjnego mieliśmy okazję gościć w Ośrodku Rehabilitacyjno – Edukacyjno – Wychowawczym „ Nasze Słoneczka” w Dobrzyniu nad Wisła. Uczniowie naszej szkoły wraz z paniami katechetkami p. Krystyną Bielecką i p. Elżbietą Bukowską przygotowali modlitwy w kilku językach. Był też wspólny śpiew, taniec i słodki upominek.

Czytaj więcej...

Wszystkich Świętych

20181030 101128 Dnia 30 października, tuż przed dniem Wszystkich Świętych, klasy IIa i VIIa wybrały się na cmentarz parafialny w celu uczczenia pamięci zmarłych. Uczniowie pomodlili się i zapalili znicze na Grobie Nieznanego Żołnierza, grobach zmarłych pracowników naszej szkoły i ś.p. kolegi - Kacpra. W ciszy i zadumie obeszliśmy cmentarz dookoła i wróciliśmy do szkoły.

Czytaj więcej...

Pasowanie na Ucznia

IMG 0194  26 października 2018 roku o godzinie 9.00 w Szkole Podstawowej w Dobrzyniu nad Wisłą odbyło się uroczyste Pasowanie na Ucznia. Dyrekcja szkoły, ksiądz proboszcz, rodzice oraz zaproszeni goście obejrzeli część artystyczną w wykonaniu klas pierwszych. Następnie wszyscy udali się do klas na spotkanie integracyjne i słodki poczęstunek.

Czytaj więcej...

Kartka z pamiętnika 23.10.2018

45585621 1708819202580717 8303675214995128320 n Dziś byłam na wycieczce szkolnej. Zwiedzaliśmy obozy koncentracyjne w Auschwitz – Birkenau. Bardzo chcieliśmy zobaczyć ten obóz, ponieważ tematy na lekcjach języka polskiego są z tym związane. Po przekroczeniu bramy, na której widniał napis: „Praca czyni wolnym”, czułam się jak na cmentarzu. Na ziemi, po której chodziłam, zginęło miliony ludzi. Dopiero, kiedy zobaczyłam bloki, zrozumiałam, że powinnam docenić to, w jakim świecie teraz żyję, że nie muszę przeżywać tego, co ludzie, którzy trafili do obozu.  

Czytaj więcej...

Konkurs recytatorski w Chalinie

DSC 0152  19 października uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w konkursie recytatorskim zorganizowanym przez Szkołę Podstawową w Chalinie. Recytatorzy deklamowali utwory Wisławy Szymborskiej. Zaszczytne drugie miejsce w kategorii klas VII-VIII i III gimnazjum zajęła Jowita Górska z kl. VIIIa.

Czytaj więcej...

Pola nadziei

IMG 0165  Nasza szkoła podjęła działania, aby wziąć udział w kampanii pod nazwą ,,Pola nadziei." To ogólnopolska akcja niesienia pomocy podopiecznym hospicjów. Przedsięwzięcie składa się z dwóch części: kampanii jesiennej - podczas której sadzone są żonkilowe pola oraz kampanii wiosennej - której celem jest pozyskanie funduszy na potrzeby pacjentów hospicjów.

Czytaj więcej...

XVIII Dzień Papieski

44731936 1157343001081002 613649302161457152 o  24 X w Dobrzyńskim Domu Kultury „Żak” uczniowie naszej szkoły uświetnili swoim występem obchody XVIII Dnia Papieskiego, którego hasło w tym roku brzmiało „Promieniowanie ojcostwa”. Przedstawili oni ciekawostki z życia Jana Pawła II, wspomnienia o Nim. Uczniów do występu przygotowała p. Krystyna Bielecka.

Czytaj więcej...

Spotkanie Zarządu Rady Rodziców z Dyrekcją

SAVE 20181028 123242  W czwartek- 25 października br.- odbyło się spotkanie Zarządu Rady Rodziców z Dyrekcją szkoły. W spotkaniu brali udział: Pani Joanna Balcerowska- przewodnicząca, Pani Daria Piekarska- zastępca, Pani Paulina Piekarska- sekretarz i Pan Piotr Kalinowski - skarbnik. Nieco później dołączyli: Pan Łukasz Kołodziejski- jako nauczyciel, ale również rodzic- oraz Pani Wicedyrektor- Maria Pruchniewska.

Czytaj więcej...

Wycieczka do Płocka

407 17 października 2018 r. 46 uczniów z naszej szkoły wraz z opiekunami wyjechało na wycieczkę do Płocka. W programie znalazło się zwiedzanie Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, Muzeum Diecezjalnego i Bazyliki Katedralnej oraz spacer po Wzgórzu Tumskim. Celem wyjazdu było uczczenie 40 rocznicy Pontyfikatu św. Jana Pawła II.

Czytaj więcej...

Wystawa z okazji 40 lecia Pontyfikatu Wielkiego Polaka

418  16 października 1978 r. kardynał Karol Wojtyła został wybrany na papieża. W naszej szkole została przygotowana odpowiednia dekoracja, by uczcić 40 lecie Pontyfikatu Wielkiego Polaka. Warto zwrócić uwagę na jeden z aspektów życia i nauczania Ojca Świętego Jana Pawła II, jakim było umiłowanie Ojczyzny.

Czytaj więcej...

Zbiórka- "Dzieło Nowego Tysiąclecia"

20181014 111516  Dnia 14 października 2018 roku, uczniowie należący do Szkolnego Klubu Wolontariatu „Młode Serca”, pod opieką nauczycieli, zbierali pieniądze na rzecz Fundacji ”Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Zbiórki odbywały się po Mszach Świętych o godzinie 8.30, 10.00 i 16.00.

Była to pierwsza akcja przeprowadzona przez naszych wolontariuszy poza murami szkoły.

Czytaj więcej...

W duchu patriotycznym

DSC08417 Dnia 18 października 2018 roku odbyło się w zaprzyjaźnionym Zespole Szkół XIV Sympozjum Naukowe pod hasłem „ 100-lecie Niepodległej Polski”. Tym razem miało ono nietypowy charakter. Zaprezentowano spektakl patriotyczny w dwóch aktach: „Powstań, Polsko!” i „Ku wolności prawdziwej”. Autorem scenariusza i reżyserem był ks. Sebastian Krupniewski.

Czytaj więcej...

Dzień Edukacji Narodowej

IMG 0135

  15 października uczniowie klas VIII pod kierunkiem Pani Moniki Boguckiej, Pani Magdaleny Kozłowskiej, Pana Dominika Turkiewicza i Pana Maksymiliana Rzekońskiego, przedstawili inscenizację z okazji Dnia Edukacji Narodowej. W tym uroczystym dniu Dyrektor Szkoły, Pani Aleksandra Nowak, wręczyła Nagrody Dyrektora nauczycielom i pracownikom obsługi.

Czytaj więcej...

Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji 1-7 X 2018

IMG 0041  W tym roku nasza szkoła po raz kolejny brała udział w obchodach Europejskiego Tygodnia Świadomości Dysleksji, tym razem pod hasłem „Motywacja w dysleksji: nasze mocne strony”. Głównym celem naszych działań było uświadomienie wszystkim, co to jest dysleksja oraz pokazanie, że uczniowie z dysleksją mają wiele możliwości i talentów.

Czytaj więcej...

"Młodzi Głosują"

kadr2  Nasza szkoła przystąpiła do akcji organizowanej przez Centrum Edukacji Obywatelskiej pod nazwą "Młodzi Głosują"
Głównym celem tego przedsięwzięcia jest przeprowadzenie akcji profrekwencyjnej w szkole. Zapraszamy do obejrzenia spotu promującego udział w wyborach samorządowych.

Czytaj więcej...

Książki dla szkoły

ksiazki burmistrz  Burmistrz Miasta i Gminy podczas sesji wręczył na ręce Pani Dyrektor książki dla naszej szkoły. Tym gestem władze gminy chciały podziękować uczniom za udział w akcji Sprzątanie Świata. Serdecznie dziękujemy!

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

image026  1 października obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia pod hasłem „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!” Znajomość tabliczki mnożenia sprawdzana była w niecodzienny sposób, bowiem egzaminatorami byli najlepsi matematycy z klasy IV pod opieką nauczycieli matematyki. Tworzyli oni specjalne Komisje MT oraz Patrole Egzaminacyjne i zaopatrzeni w losy przepytywali starszych kolegów, nauczycieli, pracowników szkoły oraz przypadkowo spotkane osoby.

Czytaj więcej...

Sprzątanie Świata

image002 Jak każdego roku, nasza szkoła przyłączyła się do akcji „Sprzątanie Świata”. Celem akcji jest kształtowanie nawyków ekologicznych oraz działanie na rzecz ochrony środowiska. W piątek 21 września wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami wyruszyli w teren, aby pozbierać śmieci w naszym mieście.

Czytaj więcej...

Wizyta ks. Biskupa Mirosława Milewskiego

image002  20 września 2018 r. w związku z wizytacją parafialną, naszą szkołę odwiedził ks. Biskup Mirosław Milewski. Ks. Biskupa, ks. Proboszcza oraz towarzyszących im duszpasterzy przywitali, wraz z Panią Dyrektor, najmłodsi przedstawiciele szkoły w pięknych strojach dobrzyńskich.

Czytaj więcej...