6 marca Europejski Dzień Logopedy

IMG 4391  Z tej okazji pani logopeda Anna Baranowska spotkała się z klasą I A oraz klasą III na specjalnie dla nich przygotowanych grupowych zajęciach logopedycznych. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się kim jest logopeda i czym się zajmuje oraz jak wygląda jego praca. Dzieci wykonywały ćwiczenia usprawniające motorykę aparatu artykulacyjnego, oddechowego i fonacyjnego, ćwiczyły słuch fonematyczny, pamięć oraz percepcję wzrokową, a to wszystko w przyjemnej atmosferze zabawy.

Pani Anna Baranowska ogłosiła również konkurs, którego celem jest stworzenie gry lub pomocy logopedycznej, w której będą występować  wybrane głoski szeregu szumiącego (sz, rz, cz, dż) oraz głoska „ r”. Konkurs adresowany jest do uczniów z klas: I-III, IV-VI. Technika wykonania pracy - dowolna, praca może być płaska lub przestrzenna. Format pracy również dowolny.

Przykładowe rodzaje gier/ pomocy logopedycznych:

gra planszowa z kostką i pionkami; memory ( np. pary przeciwieństw lub pary takich samych kart); Piotruś logopedyczny; historyjki logopedyczne; domino logopedyczne; zilustrowane zagadki; obrazki- „Co tu nie pasuje?”;

różnice między dwoma obrazkami; tematyczne, np.: zawody , zwierzęta, jedzenie, pory roku, ubrania, pojazdy i inne.

Na rozstrzygnięcie konkursu musimy poczekać do 17 kwietnia.

 

UWAGA! Oprócz nagród przyznanych od jury wręczona zostanie nagroda specjalna dla uczestnika konkursu, którego wyłonią dzieci uczęszczające na zajęcia logopedyczne.