Alpakoterapia, jazda konna i „Misja w Afganistanie”

IMG 5104  Dnia 8 kwietnia 2019r w naszej szkole odbyły się zajęcia alpakoterapii. Zorganizowana została jazda konna oraz prelekcja pt „Misja w Afganistanie” z udziałem byłego wojskowego.

Alpaki uwielbiają towarzystwo dzieci i dorosłych, wzbudzają dużo pozytywnych emocji. Obcowanie z nimi na pozytywny wpływ na zdrowie, dlatego terapie z ich udziałem działają cuda. Największą moc ma w tym przypadku dotyk, który uwalnia endorfiny, czyli hormony szczęścia, uspokaja i powoduje rozluźnienie, co z całą pewnością widać było na twarzach naszych podopiecznych.

Kolejną atrakcję stanowiła przejażdżka konna, na koniec której dzieci przytulały się i głaskały konika. Ogromne zdziwienie wzbudziły bujne wąsy ogiera. Po raz pierwszy, właśnie na terenie naszej szkoły uczniowie mieli szansę z tak ciekawą rasą, jaką jest tinker irlandzki.

Na koniec duża grupa młodzieży starszych klas spotkała się w sali nr 18 z byłym oficerem wojskowym. Opowiedział on o swoich przeżyciach i spostrzeżeniach z udziału w misja w Afganistanie. Prelekcja ta wzbudziła ogromne zainteresowanie. Nasi uczniowie byli tak pochłonięci historią mundurowego, że nie chcieli pozwolić mu odejść. Większość z nich została jeszcze po zakończeniu wykładu czując niedosyt zadając kolejne pytania. Na koniec prosili naszego gościa, by odwiedził nas jeszcze raz.