Dzień otwarty w Zespole Szkół w Dobrzyniu nad Wisłą

DSCN0224  W czwartek- 25 kwietnia 2019 roku- uczniowie naszej szkoły mieli możliwość uczestniczyć-  na zaproszenie Zespołu Szkół w Dobrzyniu nad Wisłą, w DNIU OTWARTYM. Uczniowie klas VIII i III gimnazjum mieli możliwość zapoznania się z ofertą szkoły. Nauczyciele przedstawili zaplecze praktyczne dla kierunku technik rolnik, jak również pracownie gastronomiczne przygotowane dla uczniów uczących się w technikum żywienia. Dla absolwentów SP planowane jest utworzenie Liceum Pożarniczego.

 Trzecioklasiści i ósmoklasiści obejrzeli nowocześnie wyposażone sale lekcyjne: informatyczną, językową, geograficzną i biologiczną. Mieli również możliwość przygotowania rogalików oraz skosztowania owoców oblanych pyszną czekoladą lecącą z fontanny. W pracowni obsługi konsumenta obejrzeli pokaz robienia drinków bezalkoholowych, nie zabrakło śmiałków, którzy później sami próbowali zrobić taki napój.

Bardzo dziękujemy dyrekcji Zespołu Szkół im. Związku Młodzieży Wiejskiej w Dobrzyniu nad Wisłą- p.Katarzynie Piątkowskiej za możliwość odwiedzenia szkoły. Wielu uczniom drzwi otwarte pokazały, jaką „perełkę” mają w swojej miejscowości.  Decyzja o wyborze dalszego kształcenia z pewnością dla niektórych stanie się łatwiejsza…