POWIATOWY KONKURS BRD (BEZPIECZEŃSTWO W RUCHU DROGOWYM)

IMG 2226  Czy w sobotę można miło spędzić czas w szkole? Otóż tak!

I uczniowie, i nauczyciele, i zaproszeni goście 27 kwietnia 2019r. o godz. 9.00  przybyli do naszej szkoły, ponieważ w tym roku właśnie u nas odbyły się powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Konkursu Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla uczniów w dwóch kategoriach wiekowych: 10-12 lat oraz 13 lat i starsi.

Zespoły drużynowe z naszej szkoły w jednej i drugiej kategorii zajęły II miejsce, uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej  w Tłuchowie będą reprezentować powiat na zawodach regionalnych w Tłuchowie.

Organizatorem zawodów była Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Dobrzyniu nad Wisłą, koordynatorami turnieju byli p. Piotr Jankowski i p. Dominik Turkiewicz, dzięki ich staraniom konkurs – pomimo że organizowany był w naszej szkole po raz pierwszy – przejdzie do historii. Stało się tak za sprawą profesjonalnej pomocy przybyłych gości: sędzią głównym konkursu był młodszy aspirant Damian Bednarski- Kierownik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Lipnie, pomagali mu starszy sierżant Bartłomiej Ryska oraz sierżant Krzysztof Skuz; Nad przebiegiem części praktycznej „Pierwsza pomoc przedmedyczna” czuwali ratownicy z Lipnowskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego – Janusz Sarnowski i Dominik Ofmański.

Dyplomy i nagrody w klasyfikacji końcowej wręczali Burmistrz MiG Dobrzyń nad Wisłą Piotr Wiśniewski, któremu składamy serdeczne podziękowania za pomoc w organizacji konkursu, Dyrektor SP w Dobrzyniu nad Wisłą Aleksandra Nowak, wicedyrektor SP- Maria Pruchniewska, Przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury i Sportu- Łukasz Wasilewski, Piotr Kalinowski- skarbnik Rady Rodziców, której dziękujemy za ufundowanie obiadu (panie kucharki spisały się na medal) i słodkiego poczęstunku dla gości- oraz policjanci i ratownicy.

Laureaci otrzymali wspaniałe nagrody, których fundatorem był Starosta Powiatu Lipnowskiego – p.Krzysztof Baranowski, który objął patronatem powiatowy Konkursu Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, za co serdecznie dziękujemy.

WYNIKI POWIATOWEGO TURNIEJU BRD

Kategoria 10-12 lat

Drużynowo:

I miejsce: Publiczna Szkoła Podstawowa w Tłuchowie

·       Zofia Meller

·       Piotr Morawski

·       Antoni Necelski

·       Kalina Buchalska

II miejsce: Szkoła Podstawowa w Dobrzyniu nad Wisłą

·       Natalia Dudka

·       Roksana Rydlewska

·       Marcin Kluczyński

·       Oskar Stankiewicz

Indywidualnie:

I miejsce: Antoni Necelski – Publiczna Szkoła Podstawowa w Tłuchowie

II miejsce: Oskar Stankiewicz – Szkoła Podstawowa w Dobrzyniu nad Wisłą 

III miejsce: Piotr Morawski – Publiczna Szkoła Podstawowa w Tłuchowie

Kategoria 13 lat i starsi

Drużynowo

I miejsce: Publiczna Szkoła Podstawowa w Tłuchowie

·       Mateusz Chaliński

·       Kacper Podkowski

·       Sebastian Markowski

II miejsce: Szkoła Podstawowa w Dobrzyniu nad Wisłą

·       Oliwia Malankowska

·       Patrycja Malankowska

·       Kacper Tarnecki

Indywidualnie:

I miejsce: Sebastian Markowski - Szkoła Podstawowa w Tłuchowie

II miejsce: Kacper Tarnecki - Szkoła Podstawowa w Dobrzyniu nad Wisłą

III miejsce: Kacper Podkowski - Szkoła Podstawowa w Tłuchowie

Zwycięzcom gratulujemy i życzmy dalszych sukcesów. A z naszych uczniów i opiekunów jesteśmy bardzo dumni, ponieważ- pomimo iż pierwszy raz stanęli w szranki z doświadczonymi zawodnikami w takim konkursie- udało im się zdobyć II miejsce w kategoriach indywidualnych – są to Oskar Stankiewicz w kategorii 10-12 lat oraz Kacper Tarnecki w kategorii 13 lat i starsi. Brawo chłopcy!!! Uczniów naszej szkoły do konkursu przygotowała p. Maria Skibińska.

Brawa dla koordynatorów, którzy stanęli na wysokości zadania- PIOTRZE JANKOWSKI, DOMINIKU TURKIEWICZU- DZIĘKUJEMY!!! Serdeczne podziękowania dla wszystkich nauczycieli, którzy przyszli do pracy w sobotę i pomagali w tym przedsięwzięciu! Dobrze, że jesteście… J