Ogólnopolska Prezentacja Projektów Młodzieżowych

DSCN0396  11 czerwca uczniowie Szkoły Podstawowej im Marii Konopnickiej w Dobrzyniu nad Wisłą brali udział w Ogólnopolskiej Prezentacji Projektów Młodzieżowych. Jest to impreza organizowana przez Centrum Edukacji Obywatelskiej od kilkunastu lat w Arkadach Kubickiego Zamku Królewskiego w Warszawie.

W OPPM mogli wziąć udział uczniowie, którzy w roku szkolnym 2018/2019 realizowały jeden z Projektów Centrum Edukacji Obywatelskiej. Oliwia Maciakiewicz, Aleksandra Lewandowska, Dawid Maciakiewicz i Mateusz Sadowski prezentowali w Warszawie swoje działania z programu Młodzi Głosują - Wybory Parlamentarne 2019. Przygotowaliśmy stoisko na którym w formie plakatu i folderu zaprezentowaliśmy zdjęcia i opisy z naszych działań pro frekwencyjnych i symulacji wyborów przeprowadzonych w naszej szkole. Ponadto udostępniliśmy uczniom możliwość sprawdzenia swojej wiedzy o Unii Europejskiej i Parlamencie Europejskim w formię Quizu przygotowanego w programie Scratch. Na naszym stoisku nie zabrakło także słodkości w postaci przepysznych babeczek i ciasteczek z informacjami o PE, które wszystkim bardzo smakowały.

W ramach naszej prezentacji promowaliśmy także naszą małą ojczyznę poprzez regionalne stroje, w które byliśmy ubrani, oraz foldery ulotki i pocztówki prezentujące gminę Dobrzyń nad Wisłą. Podczas OPPM czekało na nas wiele atrakcji, min. Gra Arkadowa, fotobudka, labirynt oraz strefa indywidualnych prezentacji.

Jednak najważniejszym i najbardziej wartościowym doświadczeniem była możliwość odwiedzenia i rozmowy z innymi zespołami prezentującymi się w Arkadach Kubickiego. Dowiedzieliśmy się na czym polegały realizowane przez nich projekty, co udało im się osiągnąć, jakie trudności napotkali i czego nauczyli się realizując projekt.

Opiekunem grupy był Sylwester Struś