foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

OBÓZ ŻEGLARSKI W CHORWACJI

67774185 480274599202635 1975154824051687424 o  W lipcu uczennice, a właściwie już absolwentki, naszej szkoły- Jowita Górska i Oliwia Maciakiewicz- uczestniczyły w obozie żeglarskim z elementami astronawigacji oraz astronomii. Dziewczęta wypoczywały w ośrodku Chrześcijańskiej Szkoły Pod Żaglami na wyspie Iż w Chorwacji. Organizatorem wyjazdu był Urząd Marszałkowski, a główny cel wyjazdu to promocja wśród młodzieży edukacji astronomicznej, dorobku nauk matematyczno-przyrodniczych, promowanie metody projektu w edukacji szkolnej oraz promocja dorobku najwybitniejszych uczonych w regionie naszego województwa.

 

Uczestnicy przez prawie dwa tygodnie prowadzili obserwacje astronomiczne, uczyli się wykonywania i obróbki zdjęć nocnego nieba, poznawali tajniki astronawigacji.

Oliwia tak wspomina pobyt w Chorwacji: „Nasz codzienny plan wyglądał następująco: o 8.00 jedliśmy śniadanie, po czym szliśmy na poranną mszę, która odbywała się w starym kościele. Następnie udawaliśmy się na plażowanie, które trwało do pory obiadowej. Po obiedzie mieliśmy dwie godzinki na odpoczynek, po którym do kolacji pływaliśmy na żaglówkach. Wieczorem nasi opiekunowie organizowali nam zajęcia astronomiczne (graliśmy w gry, które sprawdzały naszą wiedzę o kosmosie, oglądaliśmy zaćmienie księżyca i gwiazdozbiory, robiliśmy projekty dotyczące astronomii). Wszyscy świetnie się bawiliśmy. Poznaliśmy wielu wspaniałych ludzi”. Wrażenia Jowity są podobne: „Czas minął nam niezwykle szybko, ale w dobrym towarzystwie tak już jest. Poznaliśmy wielu wspaniałych ludzi, z którymi cały czas mamy kontakt. Wszystkie zajęcia były wspaniałe, pogoda cudowna, a Chorwacja przepiękna!”

Oliwia i Jowita mogły przeżyć tę przygodę, ponieważ były jednymi z najlepszych uczennic naszej szkoły. Dziewczęta, jeszcze raz gratulujemy wysokich wyników w nauce i życzymy powodzenia w dalszej edukacji!

Warto zgłębiać tajniki astronomii! Wszystkich chętnych zapraszamy zatem na zajęcia do Astrobazy, które prowadzi p. Łukasz Kołodziejski i p.Dominik Turkiewicz.