foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

NARODOWE CZYTANIE 2019

IMG 7591  Nasza szkoła wzięła udział w akcji Narodowe Czytanie. Podczas tegorocznej odsłony Para Prezydencka zaproponowała do czytania osiem pozycji NOWELI POLSKICH; są to:

„Dobra pani” – Eliza Orzeszkowa

„Dym” – Maria Konopnicka

„Katarynka” – Bolesław Prus

„Mój ojciec wstępuje do strażaków” (ze zbioru: „Sanatorium pod Klepsydrą”) – Bruno Schulz

„Orka” – Władysław Stanisław Reymont

„Rozdzióbią nas kruki, wrony…” – Stefan Żeromski

„Sachem” – Henryk Sienkiewicz

„Sawa” (z cyklu: „Pamiątki Soplicy”) – Henryk Rzewuski

Jest nam niezmiernie miło, że mogliśmy w tym roku zorganizować tę akcję wspólnie z Biblioteką Publiczną w Dobrzyniu nad Wisłą. Do czytania włączyli się wspaniali goście: Pan Wiceburmistrz - Sebastian Olewiński, ksiądz proboszcz - Henryk Lewandowski, Dyrektor Zespołu Obsługi Szkół - Pani Kinga Szczypińska, Wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej Pani Jadwiga Grudzińska, Wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej - Pani Dorota Kalinowska, Pani Sylwia Wasiołek – przedstawicielka Rady Rodziców, Pan Piotr Jankowski – nauczyciel naszej szkoły, a także Pani Renata Chęcka – Dyrektor Biblioteki Publicznej w Dobrzyniu nad Wisłą i Pani Dorota Zielińska – starszy bibliotekarz. Jeszcze raz dziękujemy za przyjęcie zaproszenia i zaangażowanie w akcję!

Za zorganizowanie spotkania dziękujemy p.Dominice Grączewskiej, p.Annie Grabowskiej, p.Sławie Błażejewskiej, p.Zofii Jagiełło, p.Annie Masztakowskiej-Struś i p.Dominikowi Turkiewiczowi.