foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego

20191003 111526  03.10.2019r w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego. Szacuje się, że na świecie z powodu zaburzeń psychicznych cierpi ok. 450 milionów ludzi. Badania pokazują, że nawet co 5 dziecko w Polsce zmaga się z problemami natury psychicznej.

 

Podczas obchodów uczniowie mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę na temat zdrowia psychicznego rozwiązując specjalnie przygotowany Quiz: "Co Ty wiesz o zdrowiu psychicznym?", zapoznać się z zagrożeniami, które niosą ze sobą uzależnienia od alkoholu, narkotyków oraz papierosów dzięki ulotkom profilaktycznym, a także umilić sobie dzień poprzez rożnego rodzaju afirmacje zawieszone na Drzewie Pozytywnego Myślenia. Klasy VIII miały możliwość wzięcia udziału w warsztatach "Pod presją - czyli o tym czym jest stres i jak skutecznie sobie z nim radzić?" prowadzonych przez psychologa p.Dominikę Dąbrowską oraz pedagoga p.Dorotę Gładkowską.

Podziękowania za organizację wydarzenia kierujemy do: p.Dominiki Dąbrowskiej, p. Doroty Gładkowskiej oraz p. Sylwestra Strusia. Podziękowania za pomoc w przygotowaniach i przeprowadzeniu Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego kierujemy również do uczniów: Adama Żuchowskiego (VIIA), Marii Pawłowskiej (VIA), Roberta Pawłowskiego (VIA), Daniela Pawłowskiego (VIA), Nadii Olczak (VIB) oraz Weroniki Naklickiej (VIB).