foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

„Nie wierzyłem stojąc nad brzegiem rzeki,
która była szeroka i rwista, że przejdę ten most…”
Leopold Staff

Zakończenie roku szkolnego 2019/2020

IMG 0871Tegoroczne zakończenie roku szkolnego miało charakter niecodzienny- w bieżącym roku nawet prosta dotychczas czynność wręczenia świadectw okazała się wyzwaniem. Wyzwaniem był bowiem cały rok szkolny- inny i trudniejszy od tych, które dotychczas przeżywaliśmy. Pragnę zaznaczyć, że tylko dzięki wspólnemu wysiłkowi Nauczycieli, Rodziców i Uczniów udało się przejść przez ten burzliwy okres. Przyznajemy uczciwie, że bez Was, Drodzy Rodzice, nie poradzilibyśmy sobie…

W tym roku pożegnaliśmy 38 absolwentów. Spośród nich aż 8 absolwentów otrzymało świadectwo z wyróżnieniem, jedna osoba- wyróżnienie Srebrnej Tarczy. Powędrowało ono do Natalii Siwkowskiej- uczennicy klasy 8a. Natalka wypracowała średnią ocen 5,94- była to najwyższa średnia wśród absolwentów, a także spośród uczniów, w związku z tym otrzymała Nagrodę Burmistrza Miasta i Gminy w Dobrzyniu nad Wisłą, którą wręczył jej Burmistrz MiG- Pan Piotr Wiśniewski. Podczas pożegnania absolwentów obecni byli również goście: dyrektor Zespołu Obsługi Szkół w Dobrzyniu nad Wisłą- p. Kinga Szczypińska oraz skarbnik Rady Rodziców- p. Piotr Kalinowski. W spotkaniu uczestniczyły również wychowawczynie klas ósmych.

Drodzy Absolwenci! Przed Wami droga ku indywidualnemu rozwojowi, ku odkrywaniu nowych możliwości, ku dorosłości.

Kochani, wszyscy jesteście fantastycznymi, młodymi ludźmi, przed którymi cały świat stoi otworem! Dziękujemy za otwartość i kreatywność. Życzymy Wam wielu sukcesów, a przede wszystkim, wiary we własne możliwości na dalszych etapach edukacji.

Jesteśmy z Was dumni! Kończycie szkołę w bardzo trudnych okolicznościach, trudnym czasie pandemii…Ale byliście wytrwali i dzielni! Idźcie więc w życie śmiało z wysoko uniesionym czołem, pokonując nadchodzące próby losu i nie zapominając o atencji do nauki. W życiu kierujcie się wyłącznie tymi zasadami, które pozwolą Wam zawsze zachować godność człowieka oraz zdobywać uznanie i szacunek innych, ale przede wszystkim samych siebie.

Drodzy Absolwenci!!!

W życiu tak już jest, że coś się kończy, by coś innego, coś nowego mogło się zacząć. Trafnie Wisława Szymborska napisała, iż „księga zdarzeń zawsze otwarta w połowie”…- dziś przychodzi nam powiedzieć sobie „Do widzenia” i życzyć dobrego jutra. Warto zachować w sercu dobre wspomnienia, ludzi, zdarzenia. Warto pielęgnować je w sercu, bo każdy, kogo spotykacie na swojej drodze – rzeźbi Wasze jestestwo i ma ogromny wpływ na Wasze życie…

      Pamiętajcie, że każdy z Was jest wyjątkowy! To wybór, a nie przypadek decyduje o Waszym przeznaczeniu! Każdy z Was musi zdecydować, ile jest wart, jaką rolę odgrywa w świecie i w jaki sposób nadaje mu sens.

Zawsze słuchajcie głosu serca, bo tylko ten głos zaprowadzi Was do właściwej przystani…

Życzymy Wam, abyście  w kolejnej szkole poczuli, że to jest wasze miejsce, że dobrze wybraliście, życzymy, abyście odnaleźli nowych równie wspaniałych kolegów, a nawet przyjaciół, oraz spotkali życzliwych, a jednocześnie wymagających nauczycieli. A przede wszystkim, by było Wam dane uczęszczać do szkoły w normalnych warunkach, bez dystansu społecznego, bez reżimu sanitarnego, bez strachu i lęku…

W związku ze stanem epidemicznym nie mogliśmy zorganizować uroczystości zakończenia roku w tradycyjny sposób. Choć spotkania z wychowawcami trwały krótko, to jakże miło było się spotkać w szkole po tak długim czasie.

Wychowawcy klas wręczyli 62 świadectwa z wyróżnieniem (średnia ocen min.4,75).

20 uczniów naszej szkoły zostało wyróżnionych „Srebrną Tarczą” , uzyskując średnią ocen minimum 5,5- ci uczniowie otrzymali również stypendium Burmistrza MiG w Dobrzyniu nad Wisłą.

Nagrody książkowe dla uczniów ufundowała Rada Rodziców, której składamy serdeczne podziękowania.

          To był trudny rok… Zarówno dla Uczniów, Nauczycieli, jak i Rodziców.

Szanowni Rodzice!!!

Dziękuję za działania wspierające proces edukacyjny i opiekuńczo-wychowawczy szkoły, za zrozumienie, że dobro dziecka i jego pomyślny rozwój zależy od współpracy rodziców ze szkołą.  

Dziękuję za trud, ogrom zaangażowania i nieocenioną pomoc- zwłaszcza najmłodszym uczniom- podczas nauki zdalnej. To dla nas wszystkich wyjątkowa i niełatwa lekcja. Doceniam wsparcie i czas, który Państwo poświęcili mimo codziennych obowiązków.

Dziękuję- w imieniu wszystkich Nauczycieli- za wszystkie nadesłane prace, zdjęcia, rysunki, filmy i inne formy szkolnej aktywności- gdyby nie one, nie wiedzielibyśmy, że pracujecie razem z nami.

Dziękuję za cierpliwość, wyrozumiałość, życzliwość, okazaną pomoc, dobre słowo.

Dziękuję za informacje i Państwa spostrzeżenia odnośnie nauki zdalnej, były dla nas nieocenioną pomocą w planowaniu pracy.

Szkoła przynależy do struktury samorządowej, dlatego dziękuję dziś władzom samorządowym naszej gminy, radnym, Panu Burmistrzowi, Zespołowi Obsługi Szkół za zrozumienie potrzeb i specyfiki szkoły, za udzielanie pomocnych wskazówek, za wiarę w marzenie o coraz to lepszej dobrzyńskiej szkole.

Dziękuję ks. proboszczowi Henrykowi Lewandowskiemu za dobrą współpracę na linii szkoła- parafia, za wyrażenie zgody na rekolekcje zdalne, za dobre słowo i konkretne rozmowy, za modlitwę.

Życzę Uczniom, Rodzicom, Nauczycielom oraz Pracownikom szkoły zasłużonego odpoczynku wakacyjnego i beztrosko spędzonego czasu.

Mam wielką nadzieję, że po wakacjach spotkamy się- z zapasem nowych sił- w salach lekcyjnych, nie zaś w wirtualnej przestrzeni…

Życzę wszelkiej pomyślności i zdrowia,

Aleksandra Nowak

{mp4}VIIIa{/mp4}

{mp4}VIIIb_2020{/mp4}