Pożegnania nadszedł czas...

„Idziesz przez świat i światu dajesz kształt przez swoje czyny” (Stanisław Wyspiański)

IMG 20200928 153752 W piątek, 25 września 2020r., społeczność dobrzyńskiej szkoły żegnała Panią Wicedyrektor Marię Pruchniewską, która od 37 lat była związana ze Szkołą Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Dobrzyniu nad Wisłą, a która podjęła decyzję o przejściu na emeryturę.

Pani Wicedyrektor przez ostatnie lata z wielkim zaangażowaniem i poświęceniem pracowała na rzecz naszej szkoły, traktując to zadanie jako misję, jej droga zawodowa wskazuje na prawdziwe zamiłowanie do pracy nauczycielskiej; Miała być weterynarzem, ratować zwierzęta, los jednak przygotował dla niej inną drogę – oddanego uczniom pedagoga, nauczyciela historii, muzyki, biologii i  przyrody. 

To bardzo dobrze dla całej społeczności lokalnej i wielkie szczęście dla nauczycieli, pedagogów, wszystkich pracowników, jeżeli Dyrektorem szkoły jest ktoś, kto potrafi połączyć wykonywanie swoich codziennych obowiązków z misją, ktoś, kto traktuje szkołę jak swój drugi dom, bo wtedy wszystko co robi,  robi z sercem i oddaniem…

Szanowna Pani Wicedyrektor,

„Podróż nie zaczyna się w momencie, kiedy ruszamy w drogę, i nie kończy, kiedy dotarliśmy do mety. W rzeczywistości zaczyna się dużo wcześniej i praktycznie nie kończy się nigdy, bo taśma pamięci kręci się w nas dalej(…)”[Ryszard Kapuściński]

Dzisiejszy dzień nie jest dla nas radosnym, mamy jednak powody, by się cieszyć, bo dane nam było spotkać na drodze wyjątkowego, oddanego innym pedagoga. Pani Dyrektor! Praca z Panią była dla nas niesamowitym doświadczeniem i wyzwaniem. Wymagała Pani nie tylko od innych, ale przede wszystkim od siebie! A wszystko to na rzec szkoły.

W dniu przejścia na emeryturę życzymy Pani realizacji wszystkich projektów i marzeń;            I chociaż na najważniejszych skrzyżowaniach życiowych nie stoją żadne drogowskazy, wierzymy i życzymy, by owe projekty zaowocowały w przyszłości, która przed Panią, bo przecież „ważne są dni, których jeszcze nie znamy.”

Życzymy dużo zdrowia i siły w zapasach z życiem, ludzkiej życzliwości oraz dobrych myśli na nowe „jutro”.

 

Dyrekcja, Nauczyciele i Pracownicy

Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej

w Dobrzyniu nad Wisłą

„Idziesz przez świat i światu dajesz kształt przez swoje czyny” (Stanisław Wyspiański)

 

W piątek, 25 września 2020r., społeczność dobrzyńskiej szkoły żegnała Panią Wicedyrektor Marię Pruchniewską, która od 37 lat była związana ze Szkołą Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Dobrzyniu nad Wisłą, a która podjęła decyzję o przejściu na emeryturę.

Pani Wicedyrektor przez ostatnie lata z wielkim zaangażowaniem i poświęceniem pracowała na rzecz naszej szkoły, traktując to zadanie jako misję, jej droga zawodowa wskazuje na prawdziwe zamiłowanie do pracy nauczycielskiej; Miała być weterynarzem, ratować zwierzęta, los jednak przygotował dla niej inną drogę – oddanego uczniom pedagoga, nauczyciela historii, muzyki, biologii i  przyrody. 

To bardzo dobrze dla całej społeczności lokalnej i wielkie szczęście dla nauczycieli, pedagogów, wszystkich pracowników, jeżeli Dyrektorem szkoły jest ktoś, kto potrafi połączyć wykonywanie swoich codziennych obowiązków z misją, ktoś, kto traktuje szkołę jak swój drugi dom, bo wtedy wszystko co robi,  robi z sercem i oddaniem…

Szanowna Pani Wicedyrektor,

„Podróż nie zaczyna się w momencie, kiedy ruszamy w drogę, i nie kończy, kiedy dotarliśmy do mety. W rzeczywistości zaczyna się dużo wcześniej i praktycznie nie kończy się nigdy, bo taśma pamięci kręci się w nas dalej(…)”[Ryszard Kapuściński]

Dzisiejszy dzień nie jest dla nas radosnym, mamy jednak powody, by się cieszyć, bo dane nam było spotkać na drodze wyjątkowego, oddanego innym pedagoga. Pani Dyrektor! Praca z Panią była dla nas niesamowitym doświadczeniem i wyzwaniem. Wymagała Pani nie tylko od innych, ale przede wszystkim od siebie! A wszystko to na rzec szkoły.

W dniu przejścia na emeryturę życzymy Pani realizacji wszystkich projektów i marzeń;            I chociaż na najważniejszych skrzyżowaniach życiowych nie stoją żadne drogowskazy, wierzymy i życzymy, by owe projekty zaowocowały w przyszłości, która przed Panią, bo przecież „ważne są dni, których jeszcze nie znamy.”

Życzymy dużo zdrowia i siły w zapasach z życiem, ludzkiej życzliwości oraz dobrych myśli na nowe „jutro”.

 

Dyrekcja, Nauczyciele i Pracownicy

Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej

w Dobrzyniu nad Wisłą