Szkoła do hymnu

Szkola do hymnu 2020  Minister Edukacji oraz Rada Dzieci zapraszają szkoły, przedszkola, placówki oświatowe do włączenia się w akcję "Szkoła do hymnu" i odśpiewania 4 - zwrotkowego hymnu narodowego. 11 listopada to szczególna data dla każdego Polaka. Tego dnia czcimy bohaterstwo, waleczność i męstwo naszych przodków, dzięki którym Polska po 123 latach niewoli wróciła na mapę Europy. Wyrażamy radość z tego, że żyjemy w wolnym i suwerennym kraju. W 2018 r. świętowaliśmy setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Szkoły, przedszkola i placówki oświatowe z całego kraju, a także szkoły polskie za granicą oraz placówki polonijne w różnoraki sposób włączały się w obchody tego niezwykłego jubileuszu. Organizowały uroczystości, akademie, przedsięwzięcia i akcje społeczno-kulturalne.


Obecnie, w tym trudnym dla nas czasie szczególnie mocno zachęcamy całą społeczność zarówno szkolną jak i miejską do wspólnego odśpiewania hymnu narodowego.
Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej włącza się w inicjatywę " Szkoła do hymnu". We wtorek 10 listopada o godz. 11.11 zorganizujemy wspólne odśpiewanie hymnu. Uczniowie wraz z nauczycielami odśpiewają hymn "Mazurka Dąbrowskiego" zdalnie, za pomocą komunikatorów on - line. Zachęcamy również rodziców do włączenia się we wspólną dla nas inicjatywę.

Bądźmy razem w tym dniu!